Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Co słychać u Pawła Zagumnego?

Co słychać u Pawła Zagumnego?

Paweł Zagumny

W Polsce kibice żyją przedsezonowymi turniejami, meczami. Ich drużyny przygotowują się do ligi i chcą wiedzieć, w jakiej aktualnej dyspozycji są ich ulubieńcy. Nie inaczej sprawa przedstawia się w Grecji. Również zespół Pawła Zagumnego, Panathinaikos Ateny rozgrywa mecze kontrolne.

„Koniczynki" w ramach przygotowań do sezonu rozegrały 5 meczów. W czterech z nich zespół Pawła podejmował Patras. O dziwo, wszystkie zakończyły się wynikiem 3:1. Trzy z nich wygrał Panathinaikos, a raz stołeczny zespół musiał uznać wyższość Patras.

Oprócz meczów towarzyskich w Grecji odbył się również mecz gwiazd. Przed rozpoczęciem meczu Zagumny otrzymał wyróżnienie za zdobycie złotego medalu podczas ME w Turcji. Podobnie jak u nas, na inaugurację odbył się konkurs siatkarskiego gwoździa. Wygrał go Dimitris Djurić z Olimpiakosu Pireus. Paweł rozegrał tylko pierwszego seta, zdobył trzy punkty. – "Zawodnicy bawili się bardzo dobrze. Było dużo śmiechu. Mieliśmy możliwość zmian hokejowych, więc co set na boisko wychodziła inna szóstka. Grecy byli bardziej nastawieni na zwycięstwo" – opowiada popularny „Guma". – "Organizacja stała na wysokim poziomie, jednak dużo brakuje jej do polskiej" – zaznacza rozgrywający. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla zawodników greckich. Zapraszamy do odwiedzenia galerii, w której znajdziecie kilka zdjęć z meczu.

Jak do tej pory, Paweł jest zadowolony z pobytu w Grecji. Chwali pogodę, która umożliwia rodzinne wypady na plażę, wspólny odpoczynek. Również najbliższym Pawła, Oliwii i Wiktorii, Grecja przypadła do gustu. Powoli jednak trzeba zapomnieć o całkowitym rozluźnieniu. Już w najbliższą sobotę Panathinaikos rozpocznie sezon, a ich pierwszy mecz odbędzie się w Salonikach z Kalamarią.

źródło: inf. własna, zagumny.pl