Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Sokół Mogilno ma pięć nowych zawodniczek

Sokół Mogilno ma pięć nowych zawodniczek

fot. archiwum

Siatkarki Sokoła Mogilno w piątek rozpoczęły przygotowania do sezonu pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Petrowskiego. Na zajęciach obok wychowanek pojawiły się zawodniczki Budowlanych Toruń i ChTPS Chodzież.

Działacze zabiegają o pozyskanie Karoliny Laskowskiej oraz Aleksandry Radzikowskiej i Dominiki Żuchowskiej.Negocjacje z zarządem klubu z Torunia wciąż trwają, ale wiele wskazuje, że te trzy siatkarki wzmocnią nasz zespół – mówi Andrzej Wojciechowski, prezes Sokoła.

Siostry z Chodzieży

Radzikowska i Żuchowska będą grały w Sokole w trzeciej lidze, a w barwach Budowlanych w rozgrywkach wojewódzkich juniorek. Dlatego też mogilnianki nie będą w nowym sezonie walczyć w gronie juniorek. Ponadto w regionalnej trzeciej walczyć będą dwie zawodniczki ChTPS Chodzież – Aneta (20 lat) i Ilona Olsztyńskie (22).Siostry pochodzą z Środy Wielkopolskiej. W ostatnim sezonie występowały w drugoligowej ekipie z Chodzieży – wyjawia prezes Wojciechowski.

Tylko "Misia"

Z doświadczonych wychowanek Sokoła w drużynie zostanie jedynie środkowa Michalina Wojciechowska. Z gry w siatkówkę zrezygnowały Marta Żychska, Joanna Długokęcka, Ewelina Szaban i Agnieszka Długokęcka.

Zawodniczki stawiają na naukę i pracę. Ponadto z uprawiania sportu zrezygnowały juniorki Joanna Pawłowska i Klaudia Szaban. Asia była ostatnio prześladowana przez urazy, a Klaudia w przyszłym roku zdaje maturę, więc skupi się na nauce – wyjaśnia Wojciechowski.

Wróci Malwina?

Skład uzupełnią najzdolniejsze kadetki – Angelika Bartkowiak, Magdalena Hajducka i Marika Kinga Szambelan.Mamy też dla kibiców w Mogilnie niespodziankę. Jest szansa, że zimą drużynę wzmocni Malwina Konkolewska, która wraca na parkiet po urodzeniu dziecka – mówi prezes Sokoła.

Pięciu przeciwników

Trzecioligowe rozgrywki mają rozpocząć się 7 listopada. Rywalkami mogilnianek będą: Ziemowit Osięciny, Culmen Chełmno, Tucholanka Tuchola, Polonia Bytoń i Spartakus Lniano. Sokół jest więc zdecydowanym faworytem zmagań.

Cel jest podobny jak przed rokiem. Chcemy wygrać w lidze wojewódzkiej, aby być rozstawionym w turniejach barażowych – zaznacza Wojciechowski.Stworzyliśmy młody, przyszłościowy zespół, który powinien pokusić się o awans do drugiej ligi. Chcemy bowiem znów walczyć w tej klasie rozgrywkowej.

Następna próba

13 października o godz. 17:45 ma rozpocząć się kolejna próba wybrania nowych władz Sokoła. Pierwsze podejście odbyło się w czerwcu, następne w lipcu. Na żadnym z zebrań nie udało się wybrać nowego zarządu. Nikt też nie chciał się zgodzić kandydować na prezesa klubu.

Ciężko z Krakowa

Od czerwca obowiązki włodarza Sokoła pełni Andrzej Wojciechowski, mimo iż przeprowadził się do Krakowa. – Liczę, że we wtorek w końcu uda nam się wybrać zarząd i nowego prezesa. Ciężko jest mi kierować klubem z tak daleka – podkreśla Wojciechowski. – Wierzę, że znajdzie się kilka osób, które kochają siatkówkę i zaczną społecznie działać.

* autorem tekstu jest Maciej Drabikowski

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved