Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: MKS MOS Będzin wyeliminował MCKiS Jaworzno

PP: MKS MOS Będzin wyeliminował MCKiS Jaworzno

puchar

MKS MOS Interpromex Będzin pokonał w III rudzie Pucharu Polski pierwszoligowy MCKiS Energetyk Jaworzno 3:1. W kolejnej rundzie podopieczni Rafała Legienia zmierzą się z BBTS-em Bielsko-Biała, który w III rundzie miał wolny los.

Już w pierwszej akcji Dariusz Syguła popisał się asem serwisowym, potem skuteczne ataki obu drużyn były przeplatane błędami na zagrywce, lecz MKS popełnił ich mniej i prowadził 12:9. Jaworzno zdołało wyrównać w połowie seta na 15:15 po błędach gospodarzy. Dalszy przebieg seta to wyrównana gra z obu stron, a zawodnicy rzadko popełniali błędy, co doprowadziło że gra toczyła się na przewagi, gdzie górą byli będzinianie, dzięki blokowi Bartosza Dzierżanowskiego i punktowych atakach Damiana Zborowskiego .

Drugiego seta gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze, bo już prowadzili 9:3, a brylował na boisku środkowy MKSu Arkadiusz Świechowski , kilkakrotnie blokując rywali. MCKiS zdołał zbliżyć się punktowo do gospodarzy na trzy oczka, po dwukrotnym bloku Jarosława Teplinga na Zborowskim – 21:18. Ale potem goście nie mogli zapunktować atakiem i przegrali 25:19.

W kolejnej partii gra znowu była wyrównana od samego początku. Gdy na parkiecie pojawił się w drużynie z Jaworzna brat Darka – Mariusz Syguła , to ich gra poprawiła się, a Adam Kurian , który rzadko mylił w się ataku, przyczynił się że MCKiS wyszedł na prowadzenie 22:19. Po czasie dla trenera MKSu Rafała Legienia jego zespół wyrównał, broniąc przy tym trzy piłki setowe, co zdenerwowało trenera gości. Potem MKS MOS wyszedł na prowadzenie, dzięki żółtej kartce dla Mariusza Syguły (25:24). Grając na przewagi górą tym razem byli goście, blokując w ostatniej akcji Marcina Kantora przez Jakuba Kazimierskiego .

Czwarty set od mocnego uderzenia rozpoczęli goście (4:1). Lecz zbiegiem czasu stracili tą przewagę, remisując w połowie seta po 14. Będzinianie grali w tym secie bardzo dobrze blokiem, którzy 6-krotnie zdobyli w ten sposób punkty. Dało im to również prowadzenie na 17:14. Kontrolując przebieg tego seta, MKS wygrał 25:21, pokazując przy tym skuteczność ataku Damiana Zborowskiego .

Gospodarze wygrali dopiero trzeci mecz w historii z drużyną MCKiS Energetyk Jaworzno, więc radość była ogromna. A przy tym zrewanżowali się za porażki w I lidze w ubiegłym sezonie.

W kolejnej rundzie MKS MOS Będzin zmierzy się na wyjeździe z kolejnym I-ligowcem, a będzie to BBTS Bielsko-Biała 28 października.

MKS MOS Interpromex Będzin – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:1
(30:28, 25:19, 31:33, 25:21)