Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Maciej Kwaśniak: Musimy pracować nad utrzymaniem koncentracji

Maciej Kwaśniak: Musimy pracować nad utrzymaniem koncentracji

x - [stare] Morze Bałtyk Szczecin

Morze Bałtyk wygrało z GTPS-em Gorzów w III rundzie Pucharu Polski. Jednak zawodnicy szczecińskiej ekipy podkreślają, że wciąż muszą pracować nad utrzymaniem koncentracji. Zdają sobie również sprawę z tego, że w lidze będzie ciężko, ale wierzą w sukces.

Spotkanie z GTPS-em rozpoczęliście bardzo dobrze, ale w drugiej i trzeciej partii zabrakło chyba troszkę doświadczenia?

Maciej Kwaśniak: W pierwszym secie wyszliśmy bardzo skoncentrowani, pozytywnie „nabuzowani", ponieważ chcieliśmy wygrać. Później niestety koncentracja opadła i przegraliśmy dwie kolejne partie, ale na szczęście w czwartym secie się obudziliśmy i doprowadziliśmy do tie breaka, w którym mieliśmy troszkę szczęścia.

Wspomniałeś o czwartym secie. Przegrywaliście w nim już 21:17, ale potrafiliście odwrócić losy całego spotkania…

Bardzo nas to cieszy, że potrafimy wyciągnąć wynik z tak beznadziejnego stanu i wygrać.

W sobotę ponownie zmierzycie się z drużyną z Gorzowa, jednak tym razem już w lidze. Łatwo chyba nie będzie?

– Myślę, że będzie jeszcze trudniej niż dzisiaj. Rywale zbierają materiały o naszej grze i z pewnością będzie nam ciężej wygrać. Szczerze mówiąc wolałbym dziś przegrać, a zwyciężyć w pojedynku ligowym (śmiech).

Ale ta wygrana pewnie podbuduje morale drużyny przed startem rozgrywek?

– Dokładnie. Wcześniej brakowało nam takich spotkań, w których zwyciężaliśmy. Wygrane budują morale zespołu.

A nad czym musicie jeszcze pracować?

Uważam, że musimy przede wszystkim pracować nad utrzymaniem koncentracji, ponieważ są takie momenty, w których zdarzają nam się przestoje i na pewno musimy je wyeliminować.

Mimo, że dziś graliście tylko w Pucharze Polski, to widać było, że bardzo poważnie podeszliście do tego spotkania…

Paweł Kaczorowski: Na pewno nie zamierzaliśmy odpuszczać zespołowi z Gorzowa. Na dzisiejszy mecz wyszliśmy bez żadnej presji. Chcieliśmy się pokazać zarówno trenerowi, jak i szczecińskiej publiczności, żeby w następnych pojedynkach grało nam się lepiej przed własną widownią.

Pierwszy set padł waszym łupem. W dwóch kolejnych partiach przegraliście w końcówce. Czego zabrakło?

– Czasami końcówki wymykają nam się jeszcze z pod kontroli. Musimy popracować nad tym, aby w decydujących momentach uniknąć własnych błędów.

Przed wami pierwszy mecz w lidze. Zagracie ponownie z zespołem z Gorzowa. Będzie to trudniejsze spotkanie?

– Tak. Wydaje mi się, że ten dzisiejszy wynik o niczym nie świadczy. Będziemy musieli wyjść na sobotnie spotkanie jeszcze bardziej skoncentrowani. Jednak dzisiejsza wygrana sprawi, że uwierzymy we własne umiejętności oraz w to, że nie jesteśmy skazani na gładkie porażki.

*Rozmawiał Radosław Nowicki (Strefa Siatkówki)