Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Start w najbliższy weekend

I liga kobiet: Start w najbliższy weekend

fot. archiwum

Po Mistrzostwach Europy przyszedł czas na krajowe zmagania. W najbliższy weekend wystartują rozgrywki I ligi siatkarek. Nadchodzący sezon zapowiada się równie ciekawie, jak poprzedni, a to ponownie zwiastuje wielkie emocje na parkietach w całej Polsce.

W tym roku w gronie jedenastu zespołów zmagających się na zapleczu PlusLigi jest aż czterech beniaminków. Wszystko za sprawą zamieszania, wokół Calisii Kalisz oraz Piasta Szczecin. Przypomnijmy, że obie drużyny wycofały się z rozgrywek pierwszoligowych z powodu poważnych problemów finansowych. SSK Calisię – która w zeszłym sezonie spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej – zastąpi Legionovia Legionowo. Zamiast Piasta Szczecin zagra Jedynka Aleksandrów Łódzki, która pozyskała miejsce na zasadzie „dzikiej karty". Wcześniej „oficjalnie" do I ligi awansowały zespoły PLKS Pszczyna – po rocznej nieobecności, oraz Trefla Gdynia. Ta druga drużyna wydaje się też być jednym z głównych kandydatów do awansu, choć takich faworytów jest w tym sezonie wielu.

Walczący do ostatniej piłki zeszłego sezonu o awans, Sokół Chorzów przeszedł małą metamorfozę w trakcie okna transferowego. W klubie pojawiło się pięć nowych zawodniczek. Trudno jednak powiedzieć czy zespół Zdzisławy Kani jest teraz silniejszy. Z pewnością wszystko zweryfikuje boisko i pokaże obecne możliwości tej drużyny.

Wielkimi niewiadomymi wydają się być zespoły z Rumii i Polic. Drużyna Chemika przystąpi do nadchodzącego sezonu w niemal identycznym składzie jak poprzednim, a więc można założyć, że siatkarki tego klubu ponownie powinny liczyć się w walce o czwórkę. Nieco gorzej sytuacja wygląda w TPS Rumia. Z klubem pożegnało się aż pięć zawodniczek z zeszłego sezonu, co zmieniło cały trzon drużyny. Niewiele zmian zaszło również w zespole AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mając w pamięci zeszłoroczną grę i siłę innych zespołów w tym sezonie, tej drużyny raczej nie będzie stać na więcej niż walka o środkowe miejsca w tabeli.Najwięcej niespodzianek w zeszłym sezonie sprawił beniaminek z Mysłowic. Drużyna Remagumu MOSiR, przystąpi w tym sezonie z „nowym-starym" trenerem Stanisławem Guzakiem , który w poprzednich sezonach piastował funkcję drugiego szkoleniowca. W klubie z Mysłowic nie doszło do wielu zmian, można, więc śmiało stwierdzić, ze siła tego zespołu pozostała na podobnym poziomie.

Zagadką w zeszłorocznych rozgrywkach była drużyna Budowlanych Toruń. Wygrywając wszystkie spotkania na początku sezonu była głównym faworytem do awansu. Ostatecznie Torunianki zajęły dopiero 7. lokatę. W tym sezonie kibice z Torunia mają nadzieję, że ich zawodniczki będą grały stabilniej i włączą się do walki o najwyższe cele.

Jednym z najsilniejszych zespołów z pewnością będzie beniaminek – Trefl Gdynia. Do klubu przyszło wiele utalentowanych zawodniczek, w tym te mające na koncie występy w PlusLidze m.in. Natalia Nuszel, Tamara Kaliszuk czy Aleksandra Kruk, Edyta Rzenno, Marta Szymańska czy Monika Naczk. Z takim składem Trefl wydaje się być głównym kandydatem do awansu.

Co do pozostałych trzech beniaminków sytuacja jest nieco inna. Zespoły z Pszczyny, Aleksandrowa Łódzkiego czy Legionowa za główny cel mają w tym sezonie utrzymanie się w lidze, a przy takiej ilości debiutantów oraz innych drużyn walka o pozostanie w I lidze wydaje się być bardzo ciekawa.

Stawkę drużyn tradycyjnie uzupełnia SMS PZPS Sosnowiec, który choć będzie walczył o ligowe punkty i miejsca, w fazie play-off nie weźmie udziału i nie będzie walczył o awans do PlusLigi.

Tegoroczny sezon zapowiada się nadzwyczaj ciekawie. Składy poszczególnych zespołów są porównywalne, dlatego walka o czołową czwórkę z pewnością będzie ciekawa i toczyć się będzie do ostatniej kolejki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved