Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rekordowe Mistrzostwa Europy

Rekordowe Mistrzostwa Europy

fot. archiwum

ME Kobiet, rozgrywane w Polsce dobiegły już końca. Mistrzyniami zostały Włoszki, srebrny medal przypadł Holandii, a na trzecim stopniu podium stanęła Polska. Impreza przeszła do historii z wielu powodów, między innymi dlatego, że obejrzała je rekordowa liczba widzów w halach, jak i przed telewizorami.

Blisko 5 milionów widzów przed ekranami telewizorów oglądających na antenach Polsatu mecze Polek, 13 500 tys. widzów w łódzkiej hali Atlas Arena, gdzie biało-czerwone rozgrywały swoje spotkania, 236 960 – łączna liczba zgromadzonych kibiców podczas całej imprezy we wszystkich obiektach – to liczby, które mówią same przez się.

Nic więc dziwnego, że podsumowując całą imprezę, dr Jan Hronek , wiceprezydent CEV powiedział, że jest bardzo usatysfakcjonowany, jeśli chodzi o pracę, jaką wykonał cały sztab organizacyjny mistrzostw we wszystkich czterech miastach – w Łodzi, Katowicach, w Bydgoszczy i we Wrocławiu.

Organizacja mistrzostw przeszła moje oczekiwania, wszystko funkcjonowało zdecydowanie lepiej niż przypuszczałem, jestem pod ogromnym wrażeniem. Była to najlepsza w historii mistrzowska impreza – dodał dr Hronek.Patrząc na turniej pod kątem logistycznym oraz ogólno-organizacyjnym, zdaniem działaczy CEV, nie było żadnych zastrzeżeń. Należy jednak podkreślić, że tych pochwał by nie było, gdyby nie zaangażowanie w mistrzostwa blisko 2500 osób, poczynając od wolontariuszy, ochrony, opiekunów drużyn, sędziów, pracowników biura zawodów, osób zajmujących się transportem, zakwaterowaniem, marketingiem, mediami, aż po oficjeli itd. Sukces organizacyjny Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej 2009 jest więc zasługą wszystkich tych ludzi.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved