Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Orzeł jednak zagra w I lidze

Orzeł jednak zagra w I lidze

fot. archiwum

Międzyrzeczanie jednak zagrają w pierwszej lidze! Dzisiaj drużynę wsparła kielecka, kapitałowa grupa sponsorska MR Building. Międzyrzeccy siatkarze wracają do zajęć. A w sobotę rozpoczną pierwszoligowe zmagania meczem z AZS Nysa.

Spółka z Kielc handluje na naszym rynku kruszywami i potrzebuje reklamy – powiedział prezes Orła AZS AWF Andrzeja Kaczmarka.Rozmawialiśmy od dwóch tygodni, dziś doszliśmy do porozumienia. Do końca bieżącego roku MR Building wpłaci na nasze konto 60 tys. zł, a na 2010 deklaruje wsparcie w wysokości 200 tys. zł.

Potem wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Kaczmarek poinformował o nowym sponsorze rządowego burmistrza Międzyrzecza Mariana Sierpatowskiego, który obiecał finansową pomoc miasta w utrzymaniu do końca br. trzecioligowych rezerw i drużyny juniorów. Nie wykluczył także dotacji dla pierwszego zespołu po 1 stycznia 2010 r. Czekający od piątku na rozwój sytuacji zawodnicy zostali wezwani na wieczorne zajęcia, zaś do PZPS powędrowały faksy z deklaracją przystąpienia rozgrywek oraz finansowymi gwarancjami od sponsora i komisarza. Jutro zespół zostanie potwierdzony do mistrzowskich zmagań w lubuskim OZPS w Zielonej Górze, a pojutrze w warszawskiej centrali związku.

W poniedziałek klub z Międzyrzecza wysłał do centrali pismo o rezygnacji z rozgrywek. – W uzasadnieniu czytamy, że klub i miasto nie stać na utrzymanie drużyny w rozgrywkach – wyjaśnia Jacek Sęk, przewodniczący Wydziału Rozgrywek PZPS. – Na tej podstawie podjęliśmy działania związane ze zmianami w terminarzu. Tymczasem we wtorek przed południem Orzeł przysłał kolejne pismo, ze zmianą decyzji. Klubu pisał, że miasto znalazło pieniądze i sponsora, który udźwignie ciężar gry w I lidze.Teraz możemy wreszcie rozpocząć sponsorską akcję w naszym środowisku – dodał Kaczmarek. – Mam nadzieję, że cały sezon zamkniemy budżetem w planowanej wysokości 800 tys. zł. A w sobotę na pewno zagramy w naszej hali z Nysą!

Zaplanowane na 8 października. walne zabranie sprawozdawczo-wyborcze Orła AZS AWF zostało przełożone na przyszły czwartek, 15 października. Obrady rozpoczną się o godz. 17.00 w hotelu ,"Duet’", mieszczącym się w hali MOSiW na os. Kasztelańskim.

Na wtorkowym treningu Avii sprawdzany był zawodnik Orła Adam Michalski. Środkowy w ubiegłym sezonie bronił barw Energetyka Jaworzno. Jeśli siatkarz spełni oczekiwania klubu, wypełni lukę po kontuzjowanym Michale Baranowskim.

źródło: Dziennik Wschodni, Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved