Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jerzy Matlak: Wszystko było tutaj inaczej

Jerzy Matlak: Wszystko było tutaj inaczej

fot. archiwum

- Dziewczyny się cieszą, a u mnie bez zmian - gorzko mówi Jerzy Matlak, szkoleniowiec reprezentacji biało-czerwonych siatkarek, które po zwycięstwie nad Niemkami wywalczyły w Łodzi brązowy medal mistrzostw Europy.

Do łódzkiej Areny wrócił w niedzielny wieczór. Nie mogło go zabraknąć przy dziewczynach, które – choć w decydującym momencie nieosobiście – doprowadził do trzeciego miejsca w Europie. Podczas dekoracji towarzyszył zawodniczkom na podium. I tak bardzo emocjonalnie mówił o sukcesie, że z rozpędu… pomylił kolor medalu podopiecznych.

Niesamowita sprawa, że zdobyły ten złoty medal… A tak, brązowy. No dobrze, ale dla mnie on jest złoty – stwierdził Matlak. – Rodziło się to w takich okolicznościach, w takim bólu i cierpieniu, i w cieniu mojej osobistej tragedii, że ten krążek może i ma brązowy kolor, ale na mnie wszystkie zdobyte w życiu złota nie robią takiego wrażenia. Bo wszystko było tutaj inaczej.

To na nim skupiła się krytyka, gdy Polki przegrały mecz grupowy z Holenderkami. Zawodniczki też wciąż potem przypominały, że wielu stawiało już na nich krzyżyk po zaledwie jednej porażce. Ciężko doświadczony przez los Matlak uważa, że to są dzisiaj rzeczy drugorzędne.Nikt z nas nie miał zamiaru nikomu niczego udowadniać – przekonuje trener biało-czerwonych. – Jeśli ktoś nas krytykował, działo się to poza nami. Tak naprawdę, być może to ja byłem najbardziej krytykowany, a nie dziewczyny. Dla mnie one cały czas grały dobrze, od samego początku przygotowań. To, że komuś coś się nie podobało, jest nieistotne. W trakcie turnieju okazało się, że są jeszcze inne, ważniejsze rzeczy w życiu. W tym kontekście różne wygłaszane o nas opinie są w ogóle bez znaczenia. Nawet nie ma o czym mówić.

Więcej w Super Expressie
Autorem tekstu jest Marek Żochowski

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved