Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Dobre otwarcie sezonu dla Żubra Białowieża

Dobre otwarcie sezonu dla Żubra Białowieża

fot. archiwum

Udanie rozpoczął sezon ligowy zespół LUKS TL Żubr Białowieża. W meczu rozegranym 4 października w Mońkach, zwyciężył miejscowy Gim-Net w trzech setach. Zwycięstwo o tyle cenniejsze, że Żubr zagrał w tym meczu w osłabieniu.

Żubr przystąpił do spotkania osłabiony brakiem kontuzjowanych Biendara i  Gutowskiego – a także nie mogących uczestniczyć w meczu z przyczyn osobistych – Janiela,  Gutowskiego i  Orzechowskiego. Mimo tego drużyna gości była zdecydowanym faworytem. Gim – Net dopiero w tym sezonie zgłosił się do III ligi, a większość jego składu stanowią juniorzy.

Pierwszy set pokazał czym się różni siatkówka seniorska od juniorskiej. Zawodnicy z Białowieży od razu narzucili swoje warunki gry, nie pozwalając na zbyt wiele gospodarzom. Mieli oni problem z dokładnym przyjęciem zagrywki, a jeśli już udała się im ta sztuka, napotykali na szczelny blok przeciwników. Dzięki temu Białowieża spokojnie i bez większych emocji wygrała tą część spotkania.

Kolejna partia dostarczyła licznie zgromadzonej publiczności dużo więcej wrażeń. Rozluźnieni zawodnicy Żubra, pozwolili na zbyt wiele gospodarzom, dzięki czemu utrzymywali oni 2-3 punktową przewagę przez prawie całego seta. W końcówce mieli już „w górze" 2 piłki setowe, jednak górę wzięło doświadczenie gości, którym udało się wyjść z opresji i doprowadzić do zwycięstwa.

Trzeci set był bliźniaczo podobny do I. Podłamani zawodnicy z Moniek nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić gościom, którzy dzięki spokojnej i konsekwentnej grze wygrali 3 partię i tym samym całe spotkanie, dopisując sobie w tabeli ligowej 3 punkty.

MUKS Gim – Net Mońki – LUKS TL Żubr Białowieża 0:3

(8:25, 25:27, 16:25)

Składy:
Żubr: Androsiuk, Małachowski, Bokuniewicz, Szykuła, Ochryciuk, Zawiślak oraz Gabiec (libero), Chilecki, Rubiel, Furmanek, Lewczuk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved