Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Bogdan Serwiński: Rysują się dobre perspektywy

Bogdan Serwiński: Rysują się dobre perspektywy

fot. archiwum

Polki zajęły trzecie miejsce na mistrzostwach Europy. Na przyszłorocznym mundialu w Japonii zmierzą się z jeszcze silniejszymi rywalkami, ale wtedy biało-czerwone powinny być również mocniejsze - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Drużyna będzie bardziej zgrana. Poza tym na każdej pozycji wzrośnie konkurencja. Walka o miejsce w kadrze zapowiada się bardzo ciekawie – mówi drugi trener Piotr Makowski, który pod nieobecność, opiekującego się chorą żoną, Jerzego Matlaka prowadził drużynę w drugiej części Euro.

Dobrą sytuację mamy na pozycji rozgrywającej. Na mistrzostwach Europy Milena Sadurek i jej dublerka Izabela Bełcik bardzo dobrze się uzupełniały. Niektórzy narzekają na to, że pierwsza z nich spędzi sezon w lidze rumuńskiej, ale razem z Metalem Galati będzie grać w Lidze Mistrzyń. Poza tym do kadry zamierza powrócić Katarzyna Skorupa, którą w tym roku wykluczyły kontuzje.

Na pozycji po przekątnej z rozgrywającą jest jeszcze lepiej. Trenerzy będę mieli tutaj kłopoty bogactwa. Joanna Kaczor zrobiła furorę na Euro. Była jedną z najlepszych na swojej pozycji na turnieju. – W przyszłym roku będzie prezentować jeszcze wyższy poziom. We włoskiej Serie A, gdzie trafiła do drużyny z Piacenzy, poprawi na pewno grę w obronie – przekonuje asystent Matlaka. W Italii występuje również jedna z najlepszych atakujących w Europie Katarzyna Skowrońska-Dolata.Poprawić powinna się także sytuacja w przyjęciu, z którym często biało-czerwone miały w tym roku problemy. – Ania Podolec ostatnio w lidze włoskiej grała jako atakująca, ale ona potrafi dobrze spisywać się również na ten pozycji. Przez długi czas leczyła uraz barku, ale czuje się już coraz lepiej. Nie można zapominać również o mojej zawodniczce Asi Mirek, która także przechodziła rehabilitację. Ostatnio w PlusLidze grała świetnie. Poza tym ma ogromne doświadczenie – zaznacza prezes i trener Muszyny Bogdan Serwiński.

Przed reprezentacją rysują się dobre perspektywy. Związek jest silny organizacyjnie, ma możnych sponsorów i potrafi zorganizować imprezę na wysokim poziomie. To wszystko przemawia za siatkówką w naszym kraju – powiedział.

Lubimy popadać ze skrajności w skrajność i skarżyć się w nieskończoność – podkreśla szkoleniowiec z Muszyny. – Śmiem twierdzić, że zaplecze jednej i drugiej drużyny jest spore. Mamy wiele utalentowanych dziewcząt, które przy odpowiedniej pracy mogą otrzymać reprezentacyjne nominacje – ocenił.

Więcej w „Przeglądzie Sportowym"
Autorem tekstu jest Leszek Błażyński

źródło: onet.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved