Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > W Wielkopolsce trwa walka w rozgrywkach młodzieżowych

W Wielkopolsce trwa walka w rozgrywkach młodzieżowych

SKF KS Poznań

W Wielkopolsce trwa walka w rozgrywkach młodzieżowych. Swoje gry w grupie C eliminacji ligi kadetek rozgrywają zawodniczki SKF KS Poznań. Zespół, który debiutuje w rozgrywkach, skazywany był od początku na dolne miejsca w tabeli...

Tym czasem młode poznanianki po dwóch kolejkach gier z czterema punktami zajmują 2. miejsce w swojej grupie gier. W minioną niedzielę drużyna z Poznania rozegrała kapitalne spotkanie na wyjeździe z siatkarkami UKS Pudliszki.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił, gdyż oba zespoły nigdy wcześniej nie grały ze sobą. W środkowej fazie seta zespół z Poznania zaczął powoli i mozolnie budować swoją przewagę, która jednak w pewnym momencie stopniała zaledwie do trzech punktów przy wyniku. W tym momencie trener zespołu z Poznania poprosił o przerwę, aby uspokoić swoje zawodniczki. Czas pomógł siatkarkom SKF, które po powrocie na boisko zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrały seta 25:19.

Drugi set rozpoczął się od lekkiej przewagi poznańskich siatkarek. Kiedy przy stanie 19:15 dla zespołu SKF w drugim secie goście wykonywali zagrywkę mało kto w sali wierzył, że miejscowe siatkarki odrodzą się jeszcze w tym secie. Odrodzenie to jednak nastąpiło. Zawodniczki z Pudliszek poprawiły własną grę, a siatkarki z Poznania poczuły się zbyt pewnie. Miało to decydujący wpływ na wynik seta, którego zespół z Pudliszek wygrał 25:21 i wyrównał stan meczu.

Trzeci set bez historii. Zdecydowane zwycięstwo 25:14 i prowadzenie 2:1 dla UKS-u. Czwarty set to od początku pewna gra ze strony siatkarek z Pudliszek. Gospodynie meczu od początku budowały swoją przewagę, aby w końcu wyjść na prowadzenie 18:10. W tym momencie meczu tylko nieliczna grupa kibiców z Poznania wierzyła w odrodzenie swojego zespołu. Zespół SKF poprawił jednak grę we własnej obronie oraz zdecydowanie podniósł skuteczność w ataku i już po chwili na tablicy wyników było już tylko 18:16. Podopieczne Damiana Gapika wyszły na prowadzenie 23:20 i wydawało się, że za chwilę doprowadzą do tie-breaka, lecz miejscowy zespół bardzo szybko wyrównał na 23:23. Przy dużym dopingu w nerwowej końcówce siatkarki SKF wygrały seta 25:23 wyrównując na 2:2.

W tym momencie było widać, że poznanianki wyraźnie odżyły i gra w siatkówkę znów zaczęła im sprawiać radość. Piąty set to od początku wyrównana walka. W środkowej części seta przyjezdne prowadziły już 7:4. W dalszej części gry panowała walka punkt za punkt. I tak było do stanu po 15. W końcówce dwa błędy zdecydowały o porażce w secie 18:20, a w całym meczu 2:3.

Siatkarki SKF KS Poznań w wyjazdowym meczu w Pudliszkach miały słabsze i lepsze momenty. Jednak pokazały ogromną determinacje i walkę wielokrotnie w trudnych i niekorzystnych dla swojego zespołu sytuacjach. Rolę lidera w zespole wzięła na siebie bardzo dobrze grająca w całym meczu Luiza Kwiatek. Pozostałe zawodniczki również dały z siebie wszystko. Ważne było wsparcie ze strony rezerwowych. Swojej postawy siatkarki z Poznania nie muszą się dziś wstydzić, natomiast bardzo ambitna gra w obronie zespołu z Pudliszek przyniosła zwycięstwo w tym bardzo wyrównanym meczu.

UKS "Pudliszki" Pudliszki – SKF KS Poznań 3:2
(19:25, 25:21, 25:14, 23:25, 20:18)

UKS "Pudliszki: Szafrańska, Skórska, Górkowska, Junkert, Walczak, Kuczkowiak, Ratajczak (libero). Trener: Ewelina Sikora
SKF: Żyłka, Arendz, Kwiatek, Ngamayama, Halczak, Sobik, Szudrowicz (libero) oraz Andrzejewska. Trener: Damian Gapik

Po meczu trener zespołu SKF KS Poznań, Damian Gapik powiedział: – Dzisiejszy mecz, choć przegrany, można nazwać sukcesem. Młoda i niedoświadczona drużyna potrafiła się podnieść w ciężkiej sytuacji przy stanie 18:10 w czwartym secie dla gospodarzy. Potrafiły podnieść głowę, zagrać swoją ambitną siatkówkę i wygrać tego seta do 23. W Tie breaku zabrakło szczęścia i wspomnianego doświadczenia, które na pewno nie pozwoliłoby stracić głowy w ataku, gdzie mieliśmy przecież 3 piłki meczowe. Cały piąty set, który zakończył się wynikiem 20:18 dla gospodarzy trzymał do samego końca emocje w każdym, kto znalazł się na sali. Patrząc na serce zostawione przez nasze siatkarki na boisku oraz na łzy po ostatnim gwizdku, jestem naprawdę dumny i cieszę się że mogę z taką grupą młodzieży pracować i jeździć na mecze.