Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magdalena Lenz: Jesteśmy w dobrej formie

Magdalena Lenz: Jesteśmy w dobrej formie

fot. archiwum

Magdalena Lenz jako ostatnia podpisała kontrakt z zespołem po awansie drużyny do pierwszej ligi. Przed dołączeniem do ekipy z Sopotu reprezentowała klub z pobliskiej Rumi. W środę stanie naprzeciw swoich byłych koleżanek w meczu II rundy Pucharu Polski.

Ostatnie dwa lata spędziłaś w zespole z Rumi. Teraz, w pierwszym oficjalnym meczu w Treflu Sopot, staniesz naprzeciwko swoich byłych koleżanek. Jakie to będzie uczucie? To dla Ciebie szczególny mecz?

Magdalena Lenz: Wydaje mi się, że będzie to mecz jak każdy inny. Na pewno będą jakieś dodatkowe emocje, ale będę starała się wyjść skoncentrowana tak, jak na każdy inny mecz.

Twoja poprzednia drużyna w okresie przygotowawczym gra nadspodziewanie dobrze. Wygrała turnieje w Policach i Żukowie. Wy po zwycięstwach w Sopocie, w Mielcu nie ugrałyście nawet seta. Czy te rezultaty nie sugerują, że TPS może być w lepszej, równiejszej formie? Czy przedsezonowe wyniki mogą mieć jakieś przełożenie na wyniki w lidze i pucharze?– Okresy przygotowawcze czy rozgrywane przed sezonem turnieje są ważnymi wskaźnikami potencjału danego zespołu. Nie należy jednak zapominać, iż są to tylko mecze towarzyskie i nie zawsze przekładają się na wyniki w sezonie. Ponadto w Mielcu przegrałyśmy z wyżej notowanymi zespołami. To, kto będzie lepszy w sezonie ligowym, okaże się na parkiecie.

A jak ogólnie oceniasz formę swoją i drużyny w przededniu pierwszego oficjalnego meczu sezonu 2009/2010?

– Uważam, iż na rozpoczęcie sezonu jesteśmy w dobrej formie. Ciężko przepracowałyśmy okres przygotowawczy i to powinno zaowocować w meczach ligowych.

Czym są dla was rozgrywki Pucharu Polski? Niepotrzebnym dodatkiem do ligi, czy okazją, by w kolejnych rundach zmierzyć się z zespołami z PlusLigi Kobiet?

– Zarówno mecze ligowe, jak i pucharowe, pozwalają na zdobywanie nowych doświadczeń i stanowią ważny element kariery każdej zawodniczki.

* Więcej na treflsport.com

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved