Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Zwycięstwo AZS UEK w Tomaszowie Lubelskim

II liga: Zwycięstwo AZS UEK w Tomaszowie Lubelskim

ligi polskie - II liga

Po blisko siedmiu godzinach podróży siatkarki AZS Skawa Uniwersytet Ekonomiczny Kraków dotarły do Tomaszowa Lubelskiego by rozegrać spotkanie w ramach II ligi. Długa podróż wpłynęła na akademiczki, które zwyciężyły dopiero po czterech setach.

Początek spotkania to dominacja krakowianek, które wyszły na prowadzenie 7:1. Niestety, co łatwo przyszło, łatwo poszło. Po chwili było 7:6 i 8:8 i od tego momentu akademiczki zaczęły popełniać dużo prostych błędów, słabo przyjmowały, grały bardzo asekuracyjną zagrywką i zamiast budować spokojnie przewagę, grały punkt za punkt do stanu 17:17. Końca problemów nie było widać bo świetnie zaczęła bronić libero zespołu z Tomaszowa, Guzdek, a ataki kończyła Sikora i po paru akcjach zrobiło się 22:17. Desperacka próba ratowania wyniku podjęta na zagrywce przez wpuszczoną w połowie seta Jagodzińską zniwelowała nieco przewagę Tomasovii, ale i tak to gospodynie schodziły po pierwszym secie w lepszych humorach wygrywając tą partię do 22.

Drugi set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia akademiczek, które wyszły na parkiet wyraźnie rozdrażnione swoją grą w pierwszej partii i z każdą piłką zaczęły powiększać przewagę. Na nic zdały się czasy brane przez trenera gospodyń przy stanach 5:10 i 11:18, bo krakowianki nie zamierzały wypuścić zwycięstwa w tym secie z rąk. Ostatecznie zespół trenera Tomasza Klocka wygrał tę partię do 18.

Po zwycięstwie w drugim secie, akademiczki wyraźnie złapały wiatr w żagle, poczuły się pewnie w ataku, podbijały coraz więcej piłek i tak jak w drugim secie spokojnie budowały przewagę. Co raz lepiej na skrzydłach radziły sobie Biernatek, Żochowska i Jagodzińka , a na środku coraz więcej piłek kończyły Jaroszewicz z Surmą. Do tego doszła dobra gra w obronie libero zespołu Targosz i to wystarczyło by spokojnie wygrać tą partię do 19.

W czwartym secie zerwał się do gry zespół Tomasovii, który do stanu 11:11 prowadził twardą wyrównaną walkę z akademiczkami. W tym momencie na zagrywkę weszła Jagodzińska, która popisała się dwoma asami, a dwa dodatkowe punkty zdobyły krakowianki po atakach Żochowskiej i Jaroszewicz. Czteropunktową przewagę powiększyły jeszcze skuteczne akcje Surmy, Biernatek oraz bloki Jaroszewicz na środku i mimo ambitnej walki gospodyń  tę partię wygrywa zespół AZS-u, tym razem do 17.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – AZS SKAWA UEK Kraków 1:3
(25:22, 18:25, 19:25, 17:25)

Składy drużyn:

AZS Skawa UEK: Kuskowska, Biernatek, Jaroszewicz, Surma, Hatala, Szymska, Jagodzińska, Targosz (libero) oraz Sarlej, Hawryły, Żochowska, Jagodzińska, Kowalik.
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski: Jabłońska, Słoneczka, Romaszko, Sikora, Głaz, Gęśla, Guzdek (libero) oraz Domańska.