Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Kolejna wygrana Ósemki Siedlce

II liga: Kolejna wygrana Ósemki Siedlce

x - [stare] Ósemka Siedlce

Druga kolejka w tym sezonie okazała się być równie udana dla siedleckiej Ósemki jak pierwsza. W meczu wyjazdowym siedlczanie pokonali zespół KS AS  Białołęka 3:1. Tym samym zgromadzili kolejny komplet punktów w rozgrywkach II ligi.

W pierwszym secie drużyny grały na bardzo zbliżonym poziomie. Obie popełniały znaczne ilości błędów zarówno w zagrywce, jak i innych elementach. Przez większość tej partii Ósemka była ospała. Obrona praktycznie nie ruszała się po boisku, a piłki po ciosach P. Sutyńca i P. Szulca wpadały w pole. Początkowo prowadzenie objęli gospodarze (8:5, 10:7). Trudne zagrywki B. Jesienia oraz uderzenia z 6. strefy M. Kuczko doprowadziły do wyrównania stanu 12:12. Dalej punkty przyznawane były na zmianę. Dopiero, gdy gra AS-a zaczęła opierać się wyłącznie na atakach Sytuńca, Ósemka wychwyciła moment i zaczęła zdobywać przewagę (21:19, 23:20). Końcówka wprowadziła nieco nerwową atmosferę. Przy stanie 24:23 trener M. Nowak poprosił o czas. Po przerwie szybka akcja Ósemki doprawiona krótką B. Jesienia zakończyła set 25:23.

Druga odsłona była znacznie bardziej dynamiczna. Siedlczanie zaczęli pilnować swojego boiska oraz szanować piłkę. Bardzo szybko wypracowali kilkupunktową przewagę i utrzymywali swoich rywali na bezpieczną odległość. Piłka najczęściej trafiała pod rękę M. Krzaczka, który zdobywał kolejne punkty środkiem. Przy stanie 19:15 trener gospodarzy P.Szulc wykorzystał swój drugi czas. Nie wybiło to jednak siedlczan z rytmu gry. Od czasu do czasu P. Milewski rzucał piłkę na skrzydło dając zaatakować P. Łęgowskiemu i M. Kuczko. Ten krótki set zakończył M. Kuczko atakiem z 6. strefy 25:17.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Gospodarze zaczęli grać więcej w polu, a także stawiali skuteczny blok. Siedlczanie po 2 wygranych setach lekko zwolnili tempo gry i kosztowało ich to stratą wielu cennych punktów. Przewaga punktowa przechodziła z jednej strony na drugą. Zagrywką wiele problemów przysparzał Ósemce Ł. Szablewski. W końcówce P. Szulc dwukrotnie obił siedlecki blok i tym samym AS zwyciężył 25:23.

W czwartym secie Ósemka od razu starała się zdobywać punkty. Przewaga 3:0 szybko jednak stopniała, a równowaga trwała do stanu 10:10. Od tego momentu siedlczanie zaczęli znacznie utrudniać grę zagrywką. Najpierw seria B. Jesienia (15:11), dalej K. Borkowskiego (18:12) oraz M. Krzaczka (22:14). Punkty bardzo łatwo przychodziły Ósemce dzięki bardzo dobrej obronie Kołodzieja. W grze gospodarzy pojawiało się coraz więcej błędów i nerwowości. Podobnie jak w 2 secie ostatni punkt zdobył M. Kuczko z pipe’a i zakończył go 25:23, a mecz 3:1.

Ósemka po 2 kolejkach ma na swoim koncie 6 punktów i znajduje się na 1. miejscu w tabeli. Jak na razie jest to znakomity wynik. Jednak jest to dopiero początek. Za tydzień siedlczan czeka pojedynek z AZS UW Warszawa a zaraz potem z Pekpolem Ostrołęka. Te mecz nie będą już tak łatwe a siatkarze nie będą mogli pozwolić sobie na chwile przestoju podczas gry.

AS Białołęka – Ósemka Siedlce 1:3
(23:25, 17:25, 25:23, 17:25)

Składy drużyn:

AS Białołęka: Szulc, Kowal (libero), Szablewski, Iliński, Olszak, Alancewicz, Sutyniec oraz Milewski, Mazur, Korpak i Krakowiak.
Ósemki Siedlce: M. Krzaczek, P. Milewski, B. Jesień, P. Łęgowski, M. Kuczko, K. Borkowski, G. Kołodziej (libero).