Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Dla kibiców i tak są Złotkami

Dla kibiców i tak są Złotkami

fot. archiwum

Cztery lata polskie siatkarki czekały na medal ME. I wreszcie mają brąz po zwycięstwie nad Niemkami. W 2003 i 2005 roku było mistrzostwo "Złotek", dwa lata temu - czwarte miejsce. W niedzielę Polki, grające bez największych gwiazd, wróciły na pudło ME.

Jeszcze to do mnie nie dotarło. Mam nadzieję, że po dekoracji przeżyję chwilę wielkich emocji – mówiła po meczu atakująca reprezentacji Polski Joanna Kaczor.Od początku wierzyłam, że możemy osiągnąć w tych mistrzostwach korzystny wynik.

Polki nie namęczyły się wczoraj zbytnio, choć grały ósme spotkanie w ciągu 10 dni, a dzień wcześniej przegrały półfinał z Holandią. Niemki nie miały recepty ani na nasze kąśliwe zagrywki w wykonaniu Aleksandry Jagieło i Agnieszki Bednarek-Kaszy, ani na dobrze ustawiony blok. Niemki wyglądały na zamęczone turniejem, grały bez wiary i agresji. Poderwały się w trzecim secie, ale Polki szybko postawiły je do pionu i ostatnie piłki mistrzostw rozgrywały w rytm hitu Ryszarda Rynkowskiego "Dziewczyny lubią brąz". Piłkę meczową skończyła Anna Barańska, a potem była już olbrzymia radość.

Ten medal smakuje szczególnie, bo wywalczyłyśmy go przed naszą wspaniałą widownią – przyznała wzruszona dwukrotna mistrzyni Europy Iza Bełcik.Plaga kontuzji przed turniejem, kiepskie mecze w pierwszej fazie, dramat trenera Matlaka – los nie oszczędzał Polek. A one zdobyły medal. I właśnie dlatego dla wszystkich kibiców w Polsce znów są "Złotkami".

Autorem tekstu jest Marek Żochowski

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved