Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylijki mistrzyniami Ameryki Południowej

Brazylijki mistrzyniami Ameryki Południowej

Brazylia

Reprezentacja Brazylii wywalczyła złoty medal w mistrzostwach Ameryki Południowej. W wielkim finale odprawiła w trzech setach reprezentacje Argentyny. Brąz wywalczyła drużyna Peru. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Fabi.

Brazylijki od początku meczu postawiły bardzo trudne warunki reprezentacji Argentyny, przewagę miały w każdym elemencie, szczególnie w bloku. Przełożyło się to na łatwą wygraną 25:16. Kolejna partia rozpoczęła się od prowadzenia Argentyny 4:3. Wtedy jednak Brazylijki zdobyły cztery punkty po skutecznych atakach Sheili. Argentynki nie były już w stanie powstrzymać rozpędzonych rywalek, także i w tym secie przegrywając do 16. Najwięcej emocji kibicom dostarczył trzeci set. Argentynki rozpoczęły bardzo dobrze seta, schodząc na pietwszą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem. Później jednak zaczęły popełniać błędy i ostatecznie set zakończył się ich przegraną 22:25.

Brazylia – Argentyna 3:0
(25:16, 25:16, 25:22)

Składy drużyn:
Brazylia: Dani Lins, Sheilla, Carol Gattaz, Adenízia, Mari, Natália, Fabi (libero) oraz Sassá, Ana Tiemi, Joycinha.
Argentyna: Castiglione, Boscacci, Pinedo, Nizetich, Busquets, Jersonsky, Robinet (libero) oraz Tatiana, Daniela.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się reprezentacje Peru i Kolumbii. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszły Peruwianki, pewnie zwyciężając 3:1.

Peru – Kolumbia 3:1
(25:11, 25:21, 22:25, 25:14)

Brazylijki odniosły zwycięstwo w imponującym stylu, nie przegrywając w całym turnieju ani jednego seta. – To był bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu – podsumował trener Brazylijek, José Roberto Guimarães.Dzięki nowym przepisom na mistrzostwa mogłem zabrać 14 zawodniczek. Tym samym na każdej pozycji miałem do dyspozycji przynajmniej po 2 zawodniczki – ocenił nowy przepis trener mistrzyń Ameryki Południowej.

Sezon po Igrzyskach jest czasem, w którym wiele drużyn przechodzi proces „odmładzania". Podobnie było w przypadku Brazylii – Cieszymy się ze zdobytego medal, ale nie tylko dlatego, że utrzymaliśmy naszą dominację w Ameryce Południowej. Dzięki wygranej możemy wystąpić w Pucharze Wielkich Mistrzyń. Ten turniej będzie dla nas niezwykle ważny, ponieważ rozpoczęłyśmy nowy cykl z zespołem, który łączy w sobie młodość z doświadczeniem – wyjaśniła Fabi, uznana MVP turnieju.