Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia przygotowuje się do ligi i pozyskania środkowego

Avia przygotowuje się do ligi i pozyskania środkowego

fot. archiwum

Siatkarze Avii występem w Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy zakończyli okres przygotowawczy do sezonu. Do inauguracji ligi pozostało tylko pięć dni, które Krzysztof Lemieszek wykorzysta na przygotowanie drużyny do meczu z Jokerem Piła.

Niestety, kilka dni przed startem ligi jej uczestnicy ponownie przeżyli wstrząs. Po tym, jak do stawki pierwszoligowców przywrócono drużyny Orła Międzyrzecz i Jokera, wydawało się, że już nic nie stanie na przeszkodzie normalnym rozgrywkom. Niestety, stało się. Orzeł nie dostał planowanej dotacji z miasta na start w rozgrywkach, co zmusiło władze klubu do podjęcia decyzji o likwidacji pierwszego zespołu. W nowym sezonie zamiast 13 ekip na zapleczu PlusLigi zagra tylko 12. – To wszystko przypomina zamieszanie w ligach piłkarskich – można było usłyszeć w kuluarowych rozmowach podczas świdnickiego memoriału.

Nie wiadomo jak w tej sytuacji zareaguje PZPS. Mało prawdopodobny wydaje się wariant ponownej zmiany terminarza. W tym momencie w każdej kolejce pauzować będą dwa zespoły, zarówno ten, który w terminarzu miał wyznaczoną przerwę, jak i ten, który w danej kolejce miał grać z Orłem. Może dojść do tego, że obie „wolne" drużyny będą grały ze sobą. – Takiego bałaganu w polskiej siatkówce to ja nie pamiętam, a jestem w tym sporcie od lat 60. – grzmi Wiktor Krebok, trener Energetyka Jaworzno, a w przeszłości trener kadry narodowej, z która wywalczył awans do IO w Atlancie.

Są jednak i dobre strony wycofania się Orła z rozgrywek, przynajmniej dla innych zespołów. Do przechwycenia jest bowiem 12 niezłych siatkarzy. Wiele wskazuje na to, że jeden z nich zasili Avię, która szuka zastępcy dla kontuzjowanego Michała Baranowskiego. – Na pewno nie będzie to Jarosław Stancelewski – wyznaje trener Lemieszek.Niewykluczone jednak, że będzie to jego klubowy kolega…Autorem tekstu jest Kamil Balcerek

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved