Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alojzy Świderek: Zawodniczki były razem

Alojzy Świderek: Zawodniczki były razem

fot. archiwum

- Brązowy medal reprezentacja Polski wywalczyła zasłużenie. I to bardzo dobrze, że doszliśmy do tego "brązu" - powiedział w rozmowie z portalem Onet.pl Alojzy Świderek, dyrektor Akademii Polski Siatkówki. Podkreślił także rolę trenerów - Matlaka i Makowskiego.

Poziom tych mistrzostw był wysoki. A Włoszki były klasą dla siebie. Może nie było widać efektywności tej gry w poprzednich ich meczach, ale w finale zagrały bardzo dobrze. Są klasą dla siebie w Europie. To w tej chwili zdecydowanie najlepszy zespół. Brązowy medal reprezentacja Polski wywalczyła zasłużenie. I to bardzo, bardzo dobrze, że doszliśmy do tego "brązu", bo patrząc na cały sezon, były różne perypetie, ale najważniejsze było zakończenie. Przed mistrzostwami myślałem, że dużym sukcesem będzie wejście do czwórki. I mówiłem, że jak się tam znajdziemy, to już zdarzyć się może bardzo wiele. W ostatniej fazie większą rolę niż umiejętności grają czasem emocje. W naszej drużynie grało i jedno i drugie. Ostatni mecz z Niemkami może nie był bardzo porywającym widowiskiem, ale stał na naprawdę wysokim poziomie – to słowa Alojzego Świderka, dyrektora Akademii Polskiej Siatkówki.

Warto podkreślić pracę trenera Matlaka. To jest także efekt pracy całego sztabu szkoleniowego. Fakt, że trenera zabrakło, jeszcze bardziej scementował – moim zdaniem – zespół. Taki cios, takie uderzenie, spowodowało, że zawodniczki były razem. I to było widać – grał zespół. Bardzo dobrze spisał się w tej trudnej dla niego sytuacji trener Makowski. Bardzo dobrze prowadził drużynę podczas meczów – dorzucił Świderek.

Więcej wypowiedzi ekspertów w portalu Onet.plRozmawiali: Tomasz Kalemba i Daniel Bednarek

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved