Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Adam Grabowski: Każdy marzył o medalu

Adam Grabowski: Każdy marzył o medalu

fot. archiwum

Dotychczas pełnił rolę klubowego asystenta Jerzego Matlaka. Teraz pomaga mu razem z Piotrem Makowskim w kadrze narodowej kobiet. Oto co powiedział po zdobyciu brązowego krążka mistrzostw Europy - Adam Grabowski.

Anna Graczyk: Czy spodziewał się Pan przed turniejem, że będziecie w stanie zdobyć medal?Adam Grabowski : – Na pewno każdy marzył o medalu, ale wydawało się, że to marzenia trochę na wyrost. Mistrzostwa odbywały się w Polsce, dlatego na pewno nie chcieliśmy wrócić z nich z pustymi rękoma. Wszyscy, zarówno sztab szkoleniowy, jak i same zawodniczki chcieliśmy zagrać dobre zawody i nie wyjeżdżać zbyt szybko z Łodzi. Wiedzieliśmy, że by wejść do czwórki, musimy zagrać chociaż jedno spotkanie na niesamowicie wysokim poziomie i pokonać albo Holandię, albo Rosję. Udało się z tymi drugimi, co nas bardzo cieszy, ale nie mieliśmy jeszcze czasu na chłodno przeanalizować tego spotkania, bo zaraz po tym meczu był następny przeciwko Bułgarii, która przysporzyła nam więcej problemów niż Sborna.

Pełni Pan rolę asystenta, co należało do Pana dzisiejszych zadań?

– Stojąc z tyłu za bandą moim zadaniem było nie oglądać meczu jako kibic, ale obserwować pewne szczegóły w grze Niemek, które utrudniały grę naszym dziewczynom. Jeśli coś się działo, od razu szedł sygnał do sztabu, by się w jakiś sposób temu przeciwstawić.

Niemki nie jednokrotnie w tym turnieju pokazały, że potrafią być groźne. Wczoraj zagrały dobry mecz przeciwko Włoszkom. Jaka była Wasza taktyka by je pokonać?

Naszą taktyką było podjąć duże ryzyko w zagrywce i nie przejmować się tym, że ta zagrywka może trafić w aut czy w siatkę. Chodziło o to, by nie dać Niemkom się rozegrać i maksymalnie utrudnić im grę. Dla nas lepiej było zepsuć zagrywkę, niż zagrać słabiej, pozwolić im rozegrać akcję kombinacyjnie i w ten sposób budować morale na boisku. Oczywiście przed spotkaniem, mieliśmy rozpisane wszystkie zawodniczki w ataku ze specjalnym uwzględnieniem niemieckich skrzydłowych, a troszeczkę mniej skupiliśmy się na środkowych, ponieważ zakładaliśmy, że przy silnej zagrywce Niemiecka wystawiająca nie będzie w stanie z nich skorzystać.

* Rozmawiała Anna Graczyk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved