Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Milena Sadurek: Grałyśmy chyba tylko wiarą i nadzieją

Milena Sadurek: Grałyśmy chyba tylko wiarą i nadzieją

fot. archiwum

Milena Sadurek nie miała podczas spotkania z Holandią łatwego zadania. Szczególnie w pierwszych dwóch setach nie miała wielu możliwości, aby rozegrać piłkę kombinacyjnie. - Ogólnie dwa pierwsze sety to było srogie lanie - podkreśliła rozgrywająca.

W trzecim się trochę się podniosłyśmy. Ale nie wystarczyło to na, dobrze grający, zespół holenderski – dodała Milena Sadurek. Ten zespół jest budowany od lat. Teraz osiągnął ten maksymalny poziom. Grają znakomicie w każdym elemencie. Musiałybyśmy chyba zagrać na milion procent, aby zwyciężyć.

– Zespół Holandii to jest bardzo ciężki przeciwnik – podkreślała także Paulina Maj. – One są bardzo poukładane. Mają bardzo dobry blok. Mocną i bardzo dobrą obronę. Z nimi jest naprawdę bardzo ciężko wygrać. Wiadomo, że chciałyśmy być w finale, ale jest ten mniejszy finał, o który też warto zawalczyć.

Teraz na polski zespół czekają Niemki. Już przed drugim półfinałem polska rozgrywająca była przekonana, że do finału awansują Włoszki. – Można powiedzieć, że Holandia i Włochy to są zespoły poza zasięgiem. Bardzo dobrze technicznie grają. Także fizyczne parametry mają o wiele lepsze. Nas wyczerpała całkowicie ta runda eliminacyjna, tam wszystkie siły pozostały. W meczu z Holenderkami grałyśmy chyba tylko wiarą i nadzieją.Trzeba zapomnieć jak najszybciej o tej porażce – wtórowała koleżankom rozgrywająca. – Trzeba o tym po prostu nie myśleć i nastawić się na kolejny mecz. Dla nas to jest naprawdę wielka satysfakcja, że znalazłyśmy się wśród czterech najlepszych zespołów Europy. To jest dla nas duży sukces. Jeżeli uda się wywalczyć brąz, to będziemy bardzo szczęśliwe.

– Wydaje mi się, że jeżeli zagramy drużynowo, tak jak w tym trzecim i czwartym secie, to zdobędziemy medal – dodała Maj.

Rozmawiał Marcin Lepa, Polsat Sport

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved