Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Klaudia Kaczorowska: To dla mnie spore wyróżnienie

Klaudia Kaczorowska: To dla mnie spore wyróżnienie

fot. archiwum

Klaudia Kaczorowska, na co dzień przyjmująca pilskiego PTPS-u, znalazła się w gronie czternastu zawodniczek powołanych na mistrzostwa Europy w Polsce. Oto, co powiedziała w rozmowie ze Strefą Siatkówki w dniu spotkań finałowych.

Anna Graczyk: Wszyscy obecni tu działacze, trenerzy czy zawodniczki bardzo chwalili organizację tych Mistrzostw, a Ty ja ją oceniasz?

Klaudia Kaczorowska : Zarówno mi, jak i koleżankom bardzo się tu podoba. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, wszystko było poukładane "od a do z". Świetnie spisywali się też kibice, którzy tworzyli wspaniałą atmosferę na meczach.

Mimo, że znalazłaś się w "14"na ME, nie miałaś okazji zaprezentować swoich umiejętności przed łódzką publicznością. Jak to skomentujesz?Bardzo się cieszę, że w ogóle znalazłam się w „14". To dla mnie spore wyróżnienie. Przed turniejem rozmawiałam z trenerem Matlakiem i przygotował mnie na to, że nie znajdę się w meczowej dwunastce. Uznał, że po prostu nie mam jeszcze nie jestem gotowa, by zagrać w tak ważnej imprezie. Osobiście się z tym zgodzę, ponieważ w protokole znalazły się dziewczyny starsze, z większym ograniem na arenie międzynarodowej. Do nich należała gra w meczach, ja natomiast pomagałam, jak mogłam na treningach.

Spodziewałaś się, że koleżanki zajdą tak daleko i zagrają w pierwszej czwórce turnieju?

Spodziewałam się, chociaż forma z początku turnieju na pewno tego nie zapowiadała. Mogę powiedzieć, że „wykrakałam" to, że zagramy o medal (śmiech).

Czego według Ciebie zabrakło, by pokonać wczoraj Holenderki?

Myślę, że zgrania. Zespół holenderski już kilka ładnych lat gra w niezmienionym składzie i widać to w ich grze, która jest bardzo poukładana. Być może, gdybyśmy miały trochę więcej czasu na przygotowania, byłybyśmy dla nich godnym przeciwnikiem.

W meczu o brązowy medal zagracie z Niemkami, które wczoraj pokazały się z bardzo dobrej strony. Co trzeba zrobić by pokonać te pierwsze dzisiaj?

Niemki są podobnym zespołem do nas, ich siłą jest gra zespołowa. W ich zespole nie ma gwiazd, ale gdy wszystkie zagrają na odpowiednim poziomie są bardzo groźne.

Komu będziesz kibicować w finale?

Chciałabym żeby wygrały Holenderki i jestem przekonana, że im się to uda .*

*Rozmowa odbyła się przed meczem o brązowy medal

** Z zawodniczką rozmawiała Anna Graczyk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved