Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kim Staelens: Cieszymy się każdym punktem

Kim Staelens: Cieszymy się każdym punktem

fot. archiwum

Reprezentacja Holandii idzie przez mistrzostwa Europy jak burza. Do tej pory Pomarańczowe straciły tylko trzy sety, a przed nimi tylko spotkanie o złoty medal. Zagrają z Włoszkami, jednak dla Kim Staelens przeciwnik nie ma znaczenia.

Siatkarki Oranje wspiera podczas całego turnieju wielu kibiców. – Przyjechali nasi chłopcy, narzeczeni, mężowie. Na trybunach są też fani z Holandii – cieszyła się Kim Staelens.

W pierwszych dwóch setach Holenderki nie miały żadnych problemów z pokonaniem polskiej ekipy. Schody zaczęły się w dwóch kolejnych partiach. – W pierwszych dwóch setach polski zespół był zbyt nerwowy, chyba bał się zagrać swoją grę, zagrać odważnie. Pierwsze dwa sety były w naszym wykonaniu perfekcyjne. Grałyśmy naprawdę znakomicie, z poświęceniem – przyznała rozgrywająca Oranje.

Po tych dwóch setach, kiedy Polska wróciła do gry, troszeczkę bałam się czy jesteśmy w stanie utrzymać poziom, czy jesteśmy w stanie wygrać też mecz. Ale jak się okazało byłyśmy w stanie. Jestem bardzo szczęśliwa, że awansowałyśmy do finału – dodała.Wszystkie zawodniczki podkreślają, że nie gra im się łatwo, ale w zespole panuje świetna atmosfera. – Czy jesteśmy nie do zatrzymania? Tego nie wiem. Na pewno cieszymy się każdym punktem, grą i tym jak się tutaj prezentujemy. Jest bardzo dobra atmosfera w naszej drużynie. Jesteśmy zadowolone z siebie.

Ale nie zadowalamy się każdym kolejnym wynikiem, tylko już myślimy o następnym meczu. Włochy też grają bardzo dobry turniej, więc będziemy musiały zagrać świetne spotkanie – zakończyła Kim Staelens.

Rozmawiał Marcin Lepa, Polsat Sport

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved