Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Katarzyna Gajał: Zagrałyśmy dzisiaj zespołowo

Katarzyna Gajał: Zagrałyśmy dzisiaj zespołowo

fot. archiwum

- Przyznam szczerze, że jeszcze to do mnie nie dociera. Takie emocje dawno mi nie towarzyszyły, a niezmiernie się cieszę z tego, że mamy brązowy medal - powiedziała po spotkaniu o trzecie miejsce przeciwko Niemkom polska środkowa Katarzyna Gajgał.

Ten turniej pokazał, że zespół taki jak Holandia, który kilka lat buduje drużynę, jest na dzień dzisiejszy trochę poza zasięgiem. My naszą nową drużynę budujemy dopiero cztery miesiące i uważam, że to jest megasukces – przyznała nasza środkowa.

Najbardziej cieszę się z tego, że ten medal zdobyły dziewczyny grające tylko i wyłącznie w polskiej lidze – podkreśliła Katarzyna Gajgał.To naprawdę daje nam taką wiarę, że gramy w dobrej lidze i nasza praca nie idzie na marne. Nie trzeba być za granicą, aby coś osiągnąć. Tym bardziej się cieszę, że udało mi się dostać na te mistrzostwa Europy, ciężko pracować i jeszcze z tego, że grałam.

Na początku turnieju polski zespół zaprezentował średnią formę, do tego doszła później przymusowa nieobecność trenera Jerzego Matlaka, ale właśnie wtedy Polki zaczęły grać na bardzo wysokim poziomie. – Nasz zespół się rodził w bólach. Sytuacja z żoną trenera była bardzo przykra, ale ucieszyłyśmy się, bo wczoraj miałyśmy dobre wiadomości, że trenera żona się wybudziła. To na pewno też nam dało wiarę.Cieszę się z tego, że wygrałyśmy i zagrałyśmy dzisiaj zespołowo. Zagrałyśmy wszystkie równo. Wiedziałyśmy, że możemy sobie ufać i liczyć na siebie – dodała Gajgał.

Rozmawiał Marcin Lepa, Polsat Sport

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved