Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Trwa walka zespołów w Wielkopolsce

III liga: Trwa walka zespołów w Wielkopolsce

ligi polskie - III liga

W sobotę rozegrano 2. kolejkę III ligi grupy A oraz 1. kolejkę grupy B siatkarek w Wielkopolsce. Dodajmy, że w Wielkopolsce III liga dzieli się na grupy A i B, zaś w grupie B ze względu na udział 11 zespołów w fazie eliminacyjnej drużyny zostały podzielone na podgrupy.

Gr. A:

W meczu derbowym siatkarki KS Energetyk Poznań podejmowały lidera tabeli SKF KS Poznań. Gospodynie meczu rozprawiły się z siatkarkami lidera bardzo szybko, bo w niespełna godzinę. W całym meczu zwycięstwo gospodyń meczu całkowicie zasłużone.

W meczu UKS ZSMS Poznań z UKŻPS Kościan było bardzo dużo emocji. Zespół UKS ZSMS Poznań prowadził już 2:0, lecz ostatecznie przegrał 2:3. Początek meczu przebiegał pod dyktando miejscowych, które od początku meczu zdobyły przewagę i utrzymały ją do końca seta, wygrywając go 25:19. Kościanianki doprowadzały do wyrównania, jednak zaraz traciły kilka punktów. Drugi set zaczął się podobnie. Początek należał do miejscowych, które kolejny raz na początku seta zdobyły przewagę. Także tym razem zawodniczki z Poznani mogły się cieszyć z wygranego seta. Jednakże w tym secie Kościanianki nawiązały walkę i gra była bardziej wyrównana. Zadecydowała przegrana końcówka i set zakończył się wynikiem 23:25. Z seta na set dziewczyny z Kościana czuły się pewniej, a gra zazębiała się coraz bardziej. Kolejna partia już bezsprzecznie należała do Kościanianek wygrana 25:22 dała nadzieję i tchnęła ducha walki w kościański zespół. Czwarty set to horror zakończony 26:24. Jeden i drugi zespół pokazał dobry kunszt siatkarski i wolę walki. Wygrana drugiej partii przez „Kościaniankę" otworzył szansę na zwycięstwo w całym meczu, które miało rozstrzygnąć się w tie break-u. Początek (5:3) należał do Kościanianek, jednak przy zmianie stron to miejscowe były w lepszej sytuacji wygrywając 8:6. Kolejny atak zawodniczek UKŻPS Kościan zakończony został sukcesem i to one cieszyły się z wygranego pojedynku.

W ostatnim meczu grupy po emocjonującym i pełnym zwrotów meczu Orkan Września przegrał z UKS Zielone Wzgórza 2:3.