Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zwycięstwo Legii Warszawa

II liga: Zwycięstwo Legii Warszawa

ligi polskie - II liga

Siatkarze Legii Warszawa odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, pokonując na własnym parkiecie Wilgę Garwolin 3:1. Młodzi siatkarze zagrali bardzo dobre spotkanie, nie tracąc głowy w trudnych momentach.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy po ataku Maksymiliana Kozłowskiego i skutecznym bloku warszawian (2:0). Wojskowi utrzymywali przewagę do stanu 7:5, potem goście doprowadzili do remisu (7:7), a po zablokowaniu Karpińskiego wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie (11:10). Seria udanych bloków garwolinian powiększyła różnicę do czterech oczek (15:11). W tym momencie o czas poprosił trener Legii, Wojciech Szczucki. Jego podopieczni zdołali jeszcze doprowadzić do wyrównania (17:17), ale dwa zepsute ataki Łukasza Grobelnego ponownie dały Wildze przewagę, której już nie oddała do końca seta, wygrywając go 25:22.

W drugiej odsłonie meczu przy wyniku 4:4 Mariusz Godlewski popisał się skutecznym atakiem, następnie garwolinianie popełnili dwa błędy i na tablicy widniało 7:4 dla gospodarzy. Trzy punkty przewagi utrzymywały się jak zaklęte, momentami warszawianie prowadzili nawet pięcioma (13:8 po asie Tomkiewicza ). W końcówce seta goście zaczęli jednak odrabiać straty i po ataku Góreckiego goście przegrywali już tylko jednym punktem (17:18). Legioniści zachowali jednak chłodne głowy i odbudowali przewagę, która po ataku Kozłowskiego ponownie wynosiła pięć „oczek" (22:17). Legia wygrała drugiego seta 25:22, a zakończył go Michał Karpiński, udanie przedzierając się przez garwoliński blok.

Początek trzeciego seta był niemal identyczny jak poprzedniego – dwa ataki Igora Grunta, skuteczny blok Karpińskiego i na dokładkę błąd rywali dały legionistom trzy punkty przewagi (7:4). Garwolinianie tym razem szybciej doprowadzili do wyrównania niż w drugim secie (11:11), ale warszawianie ponownie im uciekli (19:15). Końcówka zrobiła się jednak nerwowa, bo goście wcale nie zamierzali się poddawać i po ataku Szyćko ponownie był remis (22:22). Jednak od tego momentu legioniści zdobyli trzy punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie 2:1 w setach.

W czwartej partii praktycznie cały czas to Garwolin był tym zespołem, który gonił Legię, gdyż ta prowadziła w pewnym momencie nawet 15:9 po ataku Godlewskiego, który był dzisiaj najlepiej punktującym w drużynie wojskowych. Oprócz niego sporo punktów w tej partii zdobył także Michał Karpiński. Końcówka seta ponownie jednak zrobiła się niezwykle emocjonująca, gdyż goście tracili w pewnym momencie już tylko jeden punkt do warszawian (18:19) i chociaż gospodarze uciekli jeszcze rywalowi na 23:20 po pojedynczym bloku w wykonaniu Bartosza Chmielewskiego, to od stanu 24:21 stracili trzy punkty z rzędu. W następnej akcji jednak Budziński zaserwował piłkę w aut, a zaraz potem Tomkiewicz przytomnie zablokował przechodzącą piłkę i legioniści mogli się cieszyć z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa za trzy punkty.

Legia Warszawa – Wilga Garwolin 3:1
(22:25, 25:22, 25:22, 26:24)

Legia Warszawa: Chmielewski, Karpiński, Tomkiewicz, Kozłowski, Godlewski, Grunt, Ołtuszewski (libero) oraz Grobelny, Kasprzyk, Rudnicki

Wilga Garwolin: Żuber, Żyłkowski, Górecki, Szyćko, Rosłaniec, Wykowski, Łuczka (libero) oraz Pruski, Budziński, Wicki, Sokołowski

Po meczu powiedzieli:
Wojciech Szczucki (trener Legii Warszawa): – Na pewno jestem zadowolony z wyniku, z gry ogólnie też, chociaż wbrew pozorom jest kilka rzeczy, które gdzieś tam nam się zdarzyły, były jakieś tam wpadki. Muszę jednak powiedzieć, że chłopaki zagrali wyjątkowo dojrzale i nawet w takich trudnych momentach nie dali się ponieść emocjom i po prostu utrzymali ten swój poziom. Nawet te słabsze momenty, to były dwie, trzy piłki a za chwilę wracali do swojego normalnego grania, które mieliśmy ustawione.