Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Drugie zwycięstwo MKS MOS Będzin

II liga M: Drugie zwycięstwo MKS MOS Będzin

MKS MOS Będzin

W drugiej kolejce drugiej ligi mężczyzn MKS MOS Interpromex Będzin pokonał we własnej hali drużynę Karpat Krosno 3:0 i tym samym został liderem czwartej grupy. Dodajmy było to drugie zwycięstwo podopiecznych Rafała Legienia.

Początek meczu był udany dla zawodników z Krosna, objęli prowadzenie 2:0, po udanych kontratakach Gosika i Gadzały . Jednak szybko je stracili, ale tylko na chwilę. Gra była bardzo wyrównana, a zawodnicy obu drużyn oddawali punkty tylko po błędach na zagrywce. Po kilku nieskończonych akcjach gości, będzinianie wyszli na prowadzenie 16:15, po czym trener Krzysztof Frączek wziął czas. To zmobilizowało krośnian, którzy przejęli inicjatywę, a po bloku i skutecznym ataku Jonasza Bieguna stan seta wynosił 21:20 dla Karpat. I tu nastąpił przestój w dobrej grze gości, a do głosu doszli zawodnicy MKSu, którzy wypunktowali przyjezdnych blokiem, trio Syguła-Dzierżanowski-Mędrzyk, a set zakończył się  wynikiem 25:21.

W drugim secie to gospodarze wyszli na wysokie prowadzenie (6:2), po bardzo dobrej zagrywce Dariusza Syguły i Mateusza Mędrzyka . Po czasie dla trenera gości, gra jego drużyny polepszyła się i wyprzedzili rywala o jeden punkt (9:8), po tym jak Arkadiusz Świechowski nie mógł wykończyć akcji ze środka, po złej wystawie Syguły . Po chwili seria błędów w ataku, Biegun dwa razy pod rząd trafia w antenkę i znowu Karpaty muszą odrabiać straty (14:12). Jednak gospodarze kontrolowali grę, a przede wszystkim skutecznie atakowali i wygrali partię do 22.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak poprzedni, będzinianie już prowadzili 6:2, a po przerwie podwyższyli na 9:2 i trener Frączek ponownie wziął czas, ale nie zmieniło to za wiele w grze jego podopiecznych (14:5). Krośnianie zdobywali tylko punkty po błędach w zagrywce MKSu, gdyż Ci zaczęli grać bardziej ryzykownie i to się opłaciło. Mimo, że zawodnicy MKSu MOS trochę zwolnili tempo, to nadal byli skuteczni w ataku m.in. Damian Miller oraz Bartosz Dierżanowski , który zdobył najwięcej punktów w meczu. A seta wygrali wysoko 25:18.

Teraz zawodnicy MKS MOS Będzin sprawdzą jak przygotowani do sezonu w I lidze są zawodnicy Energetyka Jaworzno, a przy na pewno będą się chcieli zrewanżować za porażkę w play-offach w poprzednim sezonie. Spotkanie odbędzie się 7 października o 17 w łagiskiej hali.

MKS MOS Interpromex Będzin – PWSZ Karpaty Krosno 3:0
(25:21, 25:22, 25:18)

MKS MOS Będzin: M. Mędrzyk (6), M. Kantor (4), D. Syguła (6), B. Dzierżanowski (12), A. Łapuszyński (5), A. Świechowski (6), M. Potera (libero) oraz D. Zborowski (8), B. Tomczyk (0), D. Miller (6); trener Rafał Legień

Karpaty Krosno: J. Biegun (8), J. Habel (5), T. Gadzała (5), Ł. Skrzypek (3), R. Gosik (7), P. Bryliński (6), M. Wilk (libero) oraz R. Książkiewicz (3), P. Borkowski, P. Janas (1); trener Krzysztof Frączek