Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Komplet punktów Czarnych

II liga: Komplet punktów Czarnych

RCS Czarni Radom

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie na swoim koncie odnotowali siatkarze drugoligowego zespołu Czarni Radom. Podopieczni duetu trenerskiego Jacek Skrok - Wojciech Stępień pokonali w sobotę zespół AZS-u UWM Olsztyn 3:1.

W pierwszym secie radomianie prowadzili nawet 24:13. Goście dwukrotnie zdołali wybronić się z opresji, atak Karola Fryszkowskiego rozstrzygnął losy tej odsłony. Wydawało się, że po przekonywującej wygranej podopieczni Jacka Skroka szybko rozstrzygną spotkanie na swoją korzyść. Tymczasem drugi set miał nieoczekiwany przebieg. Goście wykończyli kilka akcji, nabrali pewności. Przy stanie 20:22, Damian Słomka skutecznie zaatakował, chwilę później na tablicy wyników widniał jednak wynik 22:25. – Rywal najwyraźniej uśpił moich podopiecznych – podkreślał po meczu Jacek Skrok.

Dwie kolejne odsłony miały już jednostronny przebieg. W trzecim secie wymianę zakończył Damian Słomka. O przegranej w czwartym zadecydowały błędy popełnione przez gości w samej końcówce. Przyznać jednak trzeba, że radomianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. – Cieszy zwycięstwo. Niestety, drużynie zabrakło lidera. Widoczne było to zwłaszcza w drugim secie – podsumował spotkanie Jacek Skrok.

Czarni Radom – AZS UWM II Olsztyn 3:1
(25:15, 22:25, 25:20, 25:19)

Czarni: Kalita, Fryszkowski, Kleczaj, Szumielewicz, Słomka, Staniec, Biliński (libero) oraz Sąpór, Bucki, Obremski, Koryciński i M. Ostrowski