Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Aleksandra Jagieło: Wyjdziemy na boisko bardzo zmobilizowane

Aleksandra Jagieło: Wyjdziemy na boisko bardzo zmobilizowane

x - [stare] Aleksandra Jagieło

Polki o dwóch pierwszych setach półfinału z Holandią z pewnością chciałyby zapomnieć. Mimo dobrej postawy w dwóch kolejnych w statystykach biało-czerwone wypadły słabo. - Statystyki często nie odzwierciedlają gry - mówiła Aleksandra Jagieło.

W tym przypadku było jednak gołym okiem widać, że Holenderki są lepsze, mocniejsze fizycznie i jednak miały przewagę – dodała nasza przyjmująca.

Pomarańczowe miały w tym meczu słabsze przyjęcie niż w poprzednich spotkaniach, ale ryzykowały w ataku, a także świetnie broniły. Polkom tego zabrakło. – Przez pierwsze dwa sety mało co nam wychodziło, mimo że próbowałyśmy naprawdę, bo wiedziałyśmy, że musimy podjąć ryzyko. Holenderki po raz kolejny zagrały bardzo dobrze i potwierdziły, że zasłużyły na grę w finale.

W pierwszych dwóch setach biało-czerwone traciły po kilka punktów z rzędu, co spowodowało też osłabienie pewności siebie. – Ciężko jest wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Każdy sobie zdaje sprawę, że po dwóch, trzech straconych punktach musimy zrobić przejście, bo inaczej będzie tylko gorzej. Jednak czasami jest trudniej zrobić niż to się mówi. Dlatego tak to wyglądało w tych dwóch setach. Ja wierzę, że dwa ostatnie sety pokazały, że potrafimy walczyć i wierzę, że w niedzielę to my się będziemy cieszyć.

W trzecim secie Polkom udało się przełamać. – Powtarzamy to wielokrotnie, że przed taką publicznością nie miałyśmy innego wyjścia. Próbowałyśmy, a nie wychodziło tak jak tego chciałyśmy. Trzeci set wygrałyśmy, a w czwartym mogło być różnie. Do stanu 16:14 to my byłyśmy górą. Później niestety po raz kolejny Manon Flier pokazała, że jest klasową zawodniczką z ogromną siłą. Ciężko było ją zatrzymać.

W niedzielę biało-czerwone czeka walka o brązowy krążek. – Wiadomo, że po porażce nie za bardzo uśmiech u nas występuje. Trener powiedział, że mamy jak najszybciej o tym meczu zapomnieć, bo będziemy wieczorem analizować kolejnego rywala. Wierzę, że wyjdziemy na boisko bardzo zmobilizowane i nie odpuścimy brązowego medalu – zakończyła Aleksandra Jagieło.