Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Agnieszka Bednarek-Kasza: Ogromna radość

Agnieszka Bednarek-Kasza: Ogromna radość

fot. archiwum

- Dzisiejszy mecz to było mnóstwo emocji i ogromna radość, że sprostałyśmy zadaniu. Najważniejsze dla zespołu jest to, że osiągnęłyśmy sukces, ale liczy się dla nas także zaspokojenie oczekiwań kibiców - powiedziała Agnieszka Bednarek-Kasza.

Anna Barańska (Polska): – Wiemy, że są ludzie, którzy w nas nie wierzyli. Wierzyli w nas natomiast wszyscy kibice i za to chcemy im podziękować. To niesamowite uczucie. Nie wiem, co powiedzieć, bo to mój pierwszy medal. Mam nadzieję, że przed naszym zespołem obiecująca przyszłość.

Dorota Pykosz (Polska): – Cieszymy się ogromnie, jest to dla nas wielki sukces, zwłaszcza że przed turniejem nikt w nas nie wierzył. Żałujemy trochę, że dwa razy trafiłyśmy na Holandię. To trzecie miejsce jest między innymi sposobem odwdzięczenia się kibicom za doping. Grałyśmy bardzo ładną siatkówkę, chociaż na początku turnieju nie spodziewałyśmy się aż takiego wyniku.

Aleksandra Jagieło (Polska): – Może nie wszyscy w nas wierzyli od początku, ale po zwycięstwach widzieli w nas faworytki nawet do złota. Dziś trzeba się cieszyć z tego co osiągnęłyśmy, a nie myśleć o tym, że mogłyśmy osiągnąć coś więcej.Piotr Makowski (Polska): – Dziś mam trzy dedykacje. Pierwszą dla Jerzego Matlaka i jego żony. To jego medal. Drugą dla chłopaków, którzy po zdobyciu mistrzostwa Europy nie zapomnieli o nas i obiecali trzymać kciuki. A trzecią dla tych, którzy uważają, że ja się tu lansowałem. Trzeba być idiotą, żeby budować swoją pozycję na czyimś nieszczęściu.

Christiane Fuerst (Niemcy): – Polki zagrały dziś bardzo dobry mecz. Myślę, że turniej był dla nas całkiem udany, ale szkoda, że nie potrafiłyśmy zakończyć go z medalem.

Lena Moellers (Niemcy): – Nie jesteśmy zadowolone z tego turnieju. Byłyśmy tak blisko medalu, miałyśmy go na wyciągnięcie ręki i nie wykorzystałyśmy szansy. Jestem bardzo rozczarowana i smutna z tego powodu.

Giovanni Guidetti (Niemcy): – Nam zabrakło dziś sił, a Polki pokazały zdecydowanie wyższą jakość gry. Na ich medal zasłużyła także niesamowita publiczność. To bardzo dobre dla siatkówki.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved