Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miguel Falasca: Mamy wielu zawodników najwyższej klasy

Miguel Falasca: Mamy wielu zawodników najwyższej klasy

fot. archiwum

PGE Skra Bełchatów wygrała w sobotę dwudniowy Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. Zespół grał bez obu atakujących, którzy leczą kontuzje. - Myślę, że wszystko dobrze się ułoży - powiedział Miguel Falasca w rozmowie z serwisem SportoweFakty.pl.

Arkadiusz Dziublak: Kontuzje prześladują drużynę Skry Bełchatów. Czy brak kilku podstawowych zawodników podczas treningów utrudnia przygotowania drużyny do nadchodzącego sezonu?

Miguel Angel Falasca: Jeśli wszystko będzie przebiegać normalnie, wydaje mi się, że Mariusz Wlazły powinien wrócić do treningów w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch, Jakub Novotny trochę później, a Michał Winiarski na początku grudnia. Myślę, że wszystko dobrze się ułoży, na szczęście mamy wielu zawodników najwyższej klasy. Wiadomo, że ci trzej zawodnicy są jednymi z najlepszych, ale ich nieobecność nie będzie aż tak długa, abyśmy mogli stać się inną drużyną.

Poprzedniego trenera Daniela Castellaniego zastąpił Jacek Nawrocki. Jak się układa współpraca z nowym trenerem?Bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z nim, uważam że jest doskonałym szkoleniowcem. Obecnie kiedy jest z moją drużyną uważam, że jest najlepszym trenerem. Dopiero od tygodnia trenujemy w pełnym składzie (oczywiście bez zawodników, którzy leczą kontuzje), trener zna wszystkich swoich zawodników bardzo dobrze, świetnie zna siatkówkę polską i światową. Trener Jacek Nawrocki jest taką osobą, która oddaje się bez reszty temu co robi i ma wspaniały charakter, dzięki czemu z łatwością potrafi przekazywać nam swoje myśli podczas treningów i zawodów. Trenując pod jego okiem mam przekonanie, że będę mógł grać jeszcze lepiej niż dotychczas.

W 2007 roku zdobyłeś tytuł mistrza Europy z reprezentacją Hiszpanii, a teraz twoi koledzy ze Skry Bełchatów poszli w Twoje ślady zdobywając tytuł mistrza. Jak się czujesz grając z nimi?

Bardzo dobrze, nawet lepiej niż przedtem. Teraz mamy sześciu mistrzów Europy w drużynie i jednego dwukrotnego wicemistrza – Stephana Antigę, który jest moim bardzo dobrym przyjacielem. Bardzo mnie ucieszyło zwycięstwo moich kolegów z drużyny, wykonali bardzo dobrą robotę. Myślę, że ten tytuł dał im, i da całej drużynie Skry więcej pewności i pomoże nam w odniesieniu sukcesu w rozgrywkach europejskich.

Czy z Twoim zdrowiem wszystko w porządku? Nie borykasz się z żadnymi kontuzjami?

Czuję się bardzo dobrze. Zawsze nam siatkarzom dokuczają jakieś drobne urazy, ale to jest normalne, poza tym wszystko jest dobrze, nie mam żadnych problemów ze zdrowiem. Liczę na to, że najbliższy rok w Polsce będzie dobry pod tym względem.

Więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved