Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Zespół z Italii drugim finalistą

ME: Zespół z Italii drugim finalistą

x - [stare] ME (K) 2009: Włochy - Niemcy

Reprezentacja Włoch pokonała zespół niemiecki 3:1 w drugim spotkaniu półfinałowym mistrzostw Europy. W finale siatkarki z Italii zagrają zatem z zespołem Holandii, natomiast Niemki powalczą z Polkami o brązowy krążek.

Od początku spotkania Włoszki objęły prowadzenie. Po ataku Piccinini oraz autowym zagraniu Kożuch było już 2:0. Atak po bloku Beier dał Niemkom pierwszy punkt w meczu. Nie był to jednak udany początek odrabiania strat. Dystans punktowy, dzięki skutecznej grze w ataku „Azzurre", stopniowo się zwiększał i na pierwszej przerwie technicznej, po kolejnym autowym ataku niemieckiej przyjmującej było 8:5. Po przerwie bardzo dobre przyjęcie i wysoka skuteczność w ataku Piccinini pozwoliły na systematyczne zwiększanie prowadzenia, autowe zagranie Małgorzaty Kożuch i blok Włoszek w kolejnej akcji dały kolejne 2 punkty podopiecznym Massimo Barbolini. Przy stanie 11:5 trener Guidetti poprosił o czas. Po przerwie gra jego drużyny nie poprawiła się, kolejno dla rywalek punktowały Barazza na środku oraz Piccinini i Del Core na skrzydłach. Do kolejnej przerwy Niemki zdobyły tylko jeden punkt. Kolejne błędy w przyjęciu i autowe zagrania ekipy Giovanniego Guidetti pomogły Włoszkom w pewnym doprowadzeniu seta do końca, przy wysokim prowadzeniu. Partię zakończył atak z obiegnięcia Gioli, reprezentacja Włoch wygrała 25:10.

Drugiego seta skutecznym atakiem rozpoczęła Maren Brinker, szybko jednak Niemki zepsuły zagrywkę dając pierwszy punkt rywalkom (1:1). Po efektownym bloku duetu Gioli-Del Core, ponownie prowadzenie osiągnęły Włoszki (5:4). Na tym etapie seta toczyła sie gra punkt za punkt – Niemki nie popełniły błędu z pierwszego seta, nie pozwalając rywalkom na osiągnięcie tak wysokiego prowadzenia (7:7). Zablokowany atak Aguero, autowe zagranie Del Core i kontry Niemek dały podopiecznym trenera Guidetti najwyższe w tym spotkaniu prowadzenie (12:8). Reprezentacja Niemiec nie utrzymała jednak koncentracji, oddając rywalkom punkty po własnych błędach. Najpierw przy ataku Aguero niemieckie blokujące dotknęły siatki, następnie w kolejnej akcji Azurre zdobyły punkt po autowym ataku rywalek (13:13). Od tego stanu żadna z drużyn nie uzyskała wyższego prowadzenia. Na przerwie technicznej jednopunktową przewagą mogły cieszyć się Włoszki (16:15). Decydująca faza seta to ponownie gra punkt za punkt. Po stronie Włoch punktowały Gioli i Piccinini, natomiast w ekipie Niemek – Brinker i Kożuch. Większa skuteczność w ataku zapewniła zwycięstwo Niemkom, 25-punkt atakiem z drugiej linii swojej drużynie dała Małgorzata Kożuch.

Trzecia odsłona spotkania już od pierwszych akcji przypominała początek meczu. Kolejne ataki Gioli, kontrataki kończone przez Del Core sprawiły, że już przed pierwszą przerwą techniczną trener Guidetti był zmuszony poprosić o czas, przy stanie 5:1. Po przerwie ponownie wysoki procent skuteczności w ataku prezentowały Aguero i Barazzo bezlitośnie punktując rywalki (16:7). Mimo kolejno podejmowanych prób, zmniejszenia dystansu punktowego Niemki nie były w stanie zatrzymać ataków Gioli, która kolejno punktowała atakując z obiegnięcia. Pewna gra na siatce i niewielka ilość błędów (Włoszki nie popełniały zbyt wielu błędów w polu serwisowym) pozwoliły podopiecznym trenera Massimo Barbolini na kontrolowanie przebiegu gry do końca partii. Utrzymując wysokie prowadzenie siatkarki Włoch wygrały 25:12.

W czwartym secie Niemki rozpoczęły od dwóch mocnych ataków, prowadząc 2:0. Nie zdekoncentrowało to jednak siatkarek z Półwyspu Apenińskiego, które szybko doprowadziły do wyrównania, a nawet uzyskując prowadzenie (6:2, 8:4). Wydawałoby się, że na tym etapie spotkania Niemki nie podejmą już walki, skuteczna gra na siatce i dobra zagrywka pozwoliły na odrobienie dystansu w jednym ustawieniu, Niemki doprowadziły do remisu (10:10), a blok Beier na włoskiej przyjmującej dał im prowadzenie. Końcówka partii to wyrównana gra obu drużyn, błędy w ataku, przeplatały się efektowne ataki. Zwycięstwo Włoszkom dały ataki Aguero (24:21). Pierwsza piłkę meczową Niemki wybroniły, a atak Małgorzaty Kożuch dał im jeszcze 22 punkt i nadzieję na przedłużenie spotkania. W kolejnej akcji swój atak kończy Piccinini, a Włoszki zwyciężają 25:22.

Włochy – Niemcy 3:1

(25:10: 22:25, 25:12, 25:22)

Włochy: Barazza, Piccinini, Lo Bianco, Del Core, Gioli, Aguero, Cardullo (libero) oraz Arrighetti

Niemcy: Weiss, Beier, Furst, Brinker, Kozuch, Ssuschke, Tzscherlich (libero), Thomsen, Radzuweit, Mollers, Petrausch