Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Jiri Kral: Bardzo lubię tutaj grać

Jiri Kral: Bardzo lubię tutaj grać

fot. archiwum

Iraklis Saloniki zajął drugą pozycję podczas memoriału Arkadiusza Gołasia. Czeski środkowy zespołu, Jiri Kral, ze Strefą Siatkówki podzielił się refleksjami dotyczącymi częstochowskiego turnieju oraz nadchodzących rozgrywek ligi greckiej.

Jak ocenisz zakończony dziś memoriał?

Jiri Kral: – Turniej był bardzo ciekawy. Byłem tutaj w zeszłym roku, dlatego wiedziałem, że organizacja jest doskonała. Kluby, które tutaj wystąpiły były silne, a mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Bardzo lubię grać tutaj.

Po wczorajszej wygranej nad AZS-em, dziś ponieśliście porażkę ze Skrą. Opowiedz o tym meczu.– Chociaż przegraliśmy to spotkanie do zera, myślę, że nie zagraliśmy najgorzej. Robiliśmy jednak dużo błędów w przyjęciu, ale jestem zadowolony z naszej gry. Skra jest przecież bardzo silnym zespołem, który zagrał bardzo dobre spotkanie.

Co było najmocniejszą stroną w waszej grze?

– Bardzo dobrze zagraliśmy zagrywką. Całkiem nieźle prezentowało się również nasze rozegranie oraz atak, w którym dobrze zagrał Yosleyder Cala . Sprawiał on sporo problemów przeciwnym drużynom. Kiedy dobrze zagrywamy, możemy grać naprawdę bardzo dobrze w każdym spotkaniu

Co sądzisz o Częstochowie?

– Niestety, nie miałem czasu by dużo zobaczyć. Byłem tylko na Jasnej Górze. Jest to bardzo piękne miejsce. Chciałbym tu jeszcze przyjechać. Myślę, że jest to na prawdę bardzo ładne miasto.

Kolejny tydzień przyniesie Wam rozpoczęcie sezonu ligowego. Zainaugurujecie go spotkaniem z Olimpiakosem. Myśleliście już o tym spotkaniu?

– Jest to bardzo trudne pytanie, gdyż będzie to dla mnie pierwszy sezon w Grecji. Znam kilka nazwisk zawodników występujących w Olimpiakosie. Wiem, że jest to bardzo silny rywal. Będziemy grali w ich hali, dlatego będzie to też dla nas dodatkowe utrudnienie. Wszyscy znają przecież temperament greckich kibiców. Będziemy starali się być jak najlepsi i wygrywać w każdym meczu. Pierwszy mecz sezonu zawsze jest loterią. Nikt tak na prawdę jeszcze wiele nie wie o swym rywalu. Myślę, że jesteśmy dobrym zespołem i zagramy na miarę naszych możliwości.

* Z zawodnikiem rozmawiały Patrycja Bytner i Małgorzata Michno
(Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved