Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wygrana Grześków Kalisz

II liga: Wygrana Grześków Kalisz

Kalisz

Podopieczni Mariana Durleja, siatkarze Grześków Kalisz pokonali Cuprum Lubin bez straty seta w spotkaniu rozgrywek drugiej ligi mężczyzn. Zwycięstwo w tym pojedynku beniaminkowi z Wielkopolski nie przyszło jednak łatwo.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy dzięki asie serwisowym Łukasza Murdzi i ataku w aut Romana Gulczyńskiego prowadzili 4:2. Długo kaliszanie nie cieszyli się z prowadzenia, bowiem siatkarze z Lubina za sprawą Marcina Kozara odrobili straty – 4:4. Następnie na parkiecie toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, dopiero po ataku w taśmę Gulczyńskiego podopieczni Mariana Durleja wyszli na dwupunktowe prowadzenie – 15:13. „Miedziowi" i tak zniwelowali straty do swoich rywali 16:16. Przy stanie 18:17 o czas dla swojej drużyny poprosił trener przyjezdnych – Piotr Szarejko. Gdy obie ekipy powróciły na plac boju Marcin Janczak i Krzysztof Porada ustawili skuteczny blok, na który „nadział się" Damian Dykas 19:17. Szkoleniowiec przyjezdnych dokonał zmiany w swoim zespole i na boisku pojawił się przyjmujący Rafał Malec, który zmienił Marcina Oczkowskiego. Manewr ten zawiódł, bowiem rozgrywający Robert Kiwior rozegrał piłkę do Malca, a ten zaatakował w taśmę i kaliskie Grześki prowadzili 20:18. Przyjezdni prawie odrobili straty dzięki Grzegorzowi Sosińskiemu i Robertowi Kiwiorowi, którzy skutecznie zablokowali Piotra Mazurka – 22:21. Tym razem to trener gospodarzy poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Po przerwie Mazurek właśnie atakuje skutecznie z lewego skrzydła 23:21, a partię skończył Krzysztof Porada, który uderzył z prawego skrzydła 25:22.

Początek drugiego aktu miał już znacznie inny przebieg, bowiem po autowych atakach Grześków Kalisz  „miedziowi" prowadzili 4:1, a o przerwę poprosił trener drużyny gospodarzy – Marian Durlej. Po wznowieniu gry zawodnikom z Kalisza udało się odrobić straty dzięki środkowym Grześków, którzy nie tylko skutecznie omijali blok siatkarzy z Lubina, ale także umiejętnie wykonywali zagrywkę – 10:10. Kaliscy siatkarze nie serwowali asów, ale wykonywali takie zagrywki, które sprawiały trudność w odbiorze przyjmujących z Lubina 17:17. Przy stanie 18:18 zmiany dokonał szkoleniowiec siatkarzy Cuprum, bowiem na placu boju pojawił się ponowienie Rafał Malec, który zmienił Marcina Oczkowskiego. Podopiecznym Mariana Durleja udało się wyjść na prowadzenie, bowiem z lewego skrzydła popisał się skutecznym atakiem Piotr Mazurek, a w następnej akcji w aut posłał piłkę przyjmujący Zbigniew Żurek i Grześki prowadzili 22:19. Taki obrót spraw nie zadowolił szkoleniowca z Lubina, który najpierw poprosił o czas, a później zmienił Damiana Dykasa za Szymona Kosteckiego. Zmiany te, niewiele wzniosły do gry "miedziowych", którzy atakowali w taki sposób, że kaliscy przyjmujący nie mieli problemu z obronieniem uderzeń zawodników z Lubina, a następnie dogrywali piłkę do swoich atakujących, a ci pewnie kończyli ze skrzydeł 25:21.

Trzecia odsłona miała niemal taki sam początek jak druga, bowiem po wygranym pojedynku na środku siatki przez kapitana Marcina Oczkowskiego lubińscy siatkarze prowadzili 2:0. Kaliskie Grześki dzięki błędom w ataku rywali oraz skutecznym bloku na Zbigniewie Żurku zremisowali – 3:3. Marcin Janczak wykorzystał przechodzącą piłkę, a w kolejnej akcji dobrym atakiem popisał się kapitan kaliskiej ekipy – Łukasz Murdzia 8:5. Od tego momentu gospodarze nie powiększali swojej przewagi, ale utrzymali ją, jak się później okażę do końca spotkania. Przy stanie 11:7, o przerwę poprosił Piotr Szarejko. Przerwa nic nie wniosła do gry „miedziowych", bowiem w aut posłał piłkę atakujący z Lubina Roman Gulczyński – 13:8. Lubińscy siatkarze jednak „obudzili się" i dzięki atakom w aut gospodarzy i blokowi ustawionemu przez Grzegorze Sosińskiego przegrywali już tylko 15:13. Kaliski trener poprosił o czas. Po wznowieniu gry zagrywkę w taśmę wykonał Krzysztof Porada oraz w aut zaatakował Piotr Mazurek – 18:17. Przyjezdnym w końcu udało się „dopaść" gospodarzy, dzięki kapitalnym atakom ze skrzydła Romana Gulczyńskiego – 19:19. Szkoleniowiec z Lubina dokonał kolejnej zmiany, a na boisku pojawił się Szymon Kostecki. Roszady w składzie tak naprawdę nic nie wniosły do gry zawodników z Lubina, bowiem w aut atakowali siatkarze z Lubina – 24:21. Kiedy wydawało się, że to gospodarze zwyciężą w tym meczu, „ożywił się" blok lubinian, który zatrzymał w ataku Piotra Mazurka – 24:23. Spotkanie zakończył ten, który w poprzedniej akcji dostał „czapę", czyli Piotr Mazurek wynikiem 25:23.

Grześki Hellena Kalisz – Cuprum Mundo Lubin 3:0
(25:22 25:21 25:23)

Grześki: Lis, Janczak, Haładus, Porada, Murdzia, Mazurek, Wroniecki (libero) oraz Lipa
Cuprum: Gulczyński, Oczkowski, Dykas, Kiwior, Sosiński, Kozar, Lewicki (libero) oraz Kostecki i Żurek

Po meczu powiedzieli:

Roman Gulczyński (atakujący Cuprum) – Myślę, że wina leży po naszej stronie. Początek spotkania zagraliśmy bardzo równo, punkt za punkt. W niektórych momentach udało nam się wyjść na prowadzenie, ale nie potrafiliśmy utrzymać swojej przewagi, natomiast siatkarze z Kalisza wykorzystywali nasze potknięcia i dzięki temu zwyciężyli. Na ten mecz przyjechaliśmy późno, bowiem na czterdzieści pięć minut przed rozpoczęciem spotkania. Myślę, że to w jakiś sposób wpłynęło na naszą grę w meczu z Kaliszem.

Piotr Haładus (rozgrywający Grześków) – Uważam, że ten pojedynek nie należał na łatwiejszych, chociaż zwyciężyliśmy 3:0. Walka była do końca, punkt za punkt. W końcówkach setów udawało nam się jednak „odskoczyć" na kilka punktów i to zadecydowało o naszym zwycięstwie.

Marian Durlej (trener Grześków) – Mało wiedzieliśmy na temat naszego dzisiejszego rywala. Zespół Cuprum zagrał dobrze, ale zbyt nerwowo. Ja również w końcówce trzeciego seta się zdenerwowałem, ale moi siatkarze w końcu zdobyli ten ostatni punkt i dzisiaj wygraliśmy. Jeżeli byśmy przegrali nie wiem, jakie byłyby dalsze losy meczu. Moja drużyna zagrała poprawnie, ale nie efektownie.