Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Szybkie zwycięstwo Sudetów

II liga: Szybkie zwycięstwo Sudetów

MKS Sudety Kamienna Góra

W pierwszym spotkaniu na własnym parkiecie MKS Sudety Kamienna Góra pokonały SMS PZPS II Spała. Po trwającym godzinę meczu Sudety zapisały na swoim koncie trzy punkty, zwyciężając łatwo 3:0. Gospodarzy wspierała duża grupa kibiców.

Już pierwszy set zaczął się dla gospodarzy dobrze. Po asach serwisowych: najpierw Macieja Zająca, a potem Marcina Ciesielskiego oraz dwóch dobrych atakach Zająca, Sudety wyszły na prowadzenie 10:5. Wtedy też trener Spały poprosił o czas. Po przerwie Kamiennogórzanie jakby stanęli. Ster w drużynie gości przejął Adrian Zalewski, który zaprezentował 3 dobre ataki i 2 udane bloki, czym doprowadził do wyrównania stanu seta. Chwilę później ten sam zawodnik zagrał asa serwisowego i goście wyszli na prowadzenie 11:13. Gospodarze nie dali jednak za wygraną i szybko wzięli się w garść. Po dobrych zagrywkach Marcina Ciesielskiego, które przysporzyły gościom wiele problemów, Sudety odrobiły straty, a co więcej wyszły na prowadzenie 19:16. Seta zakończył dobrym atakiem Maciej Zając przy wyniku 25:20.

Druga partia nie była już tak zmienna, a wręcz można powiedzieć, że jednostronna. Po dobrym ataku Krzysztofa Kurpiela, a potem bloku Macieja Zająca i Pawła Kwapisiewicza na Krzysztofie Modzelewskim, Sudety wyszły na prowadzenie 5:1. Taka dominacja gospodarzy na parkiecie trwała właściwie przez cały set. Kamiennogórzanie prezentowali doskonałą formę: sprawiali zagrywką dużo problemów przeciwnikowi, dobrze kontrowali, popełniali mało błędów. Wszystko to zaowocowało zwycięstwem w drugiej partii 25:16.

Trzeci set wyglądał podobnie jak drugi. Dobrze zagrywający i kontrujący gospodarze, oraz błędy gości, doprowadziły do wyniku 7:1. Zawodnicy ze Spały nie radzili sobie z przyjęciem piłki i to było główna przyczyna ich słabej gry. Natomiast Kamiennogórzanie potrafili wykorzystać wszystkie słabe punkty przeciwnika. W przyjęciu i obronie szalał libero Piotr Wierzbicki, na rozegraniu rewelacyjnie spisywał się Maciej Leński, w ataku Maciej Zając. Wysoka przewaga pozwoliła trenerowi Jackowi Kurzawińskiemu na wprowadzenie zawodników rezerwowych. Wymieniony został prawie cały pierwszy skład. Nawet w takiej sytuacji goście sobie nie poradzili. Seta, a tym samym i mecz, zakończył atakiem Marcin Ciesielski. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający gospodarzy Maciej Leński.

Jak w poprzednim sezonie, tak również i teraz nie obyło się bez głośnego wsparcia kamiennogórskich kibiców, którym przewodziła grupa osób należących do tutejszego Klubu Kibica. Ich obecność z pewnością przyczyniła się do zwycięstwa Sudetów.

MKS Sudety Kamienna Góra – SMS PZPS II Spała 3:0
(25:20, 25:16, 25:18)

MKS Sudety: Leński, Zając, Ciesielski, Kurpiel, Kwapisiewicz, Pizuński, Wierzbicki (libero) oraz Gądek, Botwina, Jerzyk i Jakobschy
SMS Spała: Piotrowski, Kowalski, Zalewski, Dryja, Nożewski, Modzelewski, Luks (libero) oraz Przybyła, Kaczyński, Szewczyk, Stolc i Macyra