Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: I tak Dawid pokonał Goliata

II liga: I tak Dawid pokonał Goliata

Joker Świecie

Spoglądając przed rozpoczęciem pojedynku na drużyny ze Słupska i ze Świecia można było odnieść wrażenie, że będzie to walka Dawida z Goliatem i tak też się stało. I tak jak Dawid pokonał Goliata, tak Joker Mekro Świecie pokonał AP Czarnych Słupsk.

Tym samym zmazał plamę z zeszłego tygodnia, kiedy przegrał na własnym parkiecie z CHTPS Chodzież.

Podopieczne Andrzeja Nadolnego pokazały się z zupełnie innej strony. Wyszły na parkiet bardziej skoncentrowane, zmobilizowane i głodne wygranej. Zawodniczki Czarnych to drużyna o świetnych warunkach fizycznych. Spoglądając na środkowe ze Słupska – Katarzynę Połeć i Magdalenę Bydołek można było odnieść wrażenie, że oglądamy kadrowiczki. Sara Klukowicz, mimo iż ma czternaście lat, mierzy ponad sto 190 cm wzrostu, jednak doświadczenie i spokój były po stronie świecianek.

Pierwszy set to prowadzenie, gospodyń które na początku seta uzyskały trzypunktową przewagę i tylko ją powiększały. Przy stanie 5:1 zachodzą pierwsze roszady w składzie Czarnych i trener Majewski ma już powody do zmartwień. Zawodniczki Jokera grają równo, stanowczo i konsekwentnie realizując zalecenia taktyczne trenera. Zagrywka Czarnych skupia się na Oldze Butt-Hussaim, lecz ta bez mniejszych problemów wywiązuje się z narzuconego zadania. Pierwszego seta Joker wygrywa do 19.

Najwięcej emocji wzbudził set drugi, w którym Joker przegrywał już 15:20, lecz Anna Hohn upodobała sobie piątą strefę zespołu Czarnych, doprowadzając do wyniku 22:20 dla Jokera. Set ponownie wygrywają gospodynie do 22.

Trzeci set to ponowna bezkompromisowa dominacja świecianek, które tylko w końcówce zasnęły w każdym elemencie i uzyskując siedmiopunktową przewagę czekały aż mecz wygra się sam. Ostatni set kończy się wynikiem 25:22 i całe spotkanie 3:0 dla Jokera.

Mimo iż spotkanie trwało zaledwie sześćdziesiąt dziewięć minut, to stało na wyższym poziomie niż to sprzed tygodnia. Można było zaobserwować przede wszystkim mniej błędów własnych Jokera. Na spotkaniu obecny był kwalifikator z ramienia PZPS – Mirosław Stando.

Joker Mekro Świecie – Akademia Pomorska Czarni Słupsk 3:0
(25:19,25:22,25:22)

Joker: Łukasiewicz, Lis, Hohn, Wojciechowskam, Glama, Hajne, Depka, Wenerska, Butt-Hussaim, Kolanowska (libero) oraz Opoń i Starszak
Czarni: Klein, Dydak, Korczak, Miklasińska, Janowczyk, Przybyszewska, Cupisz, Połeć, Kolesińska (libero) oraz Bydołek i Ilukowicz