Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ciężki tydzień siatkarek Trefla Sopot

Ciężki tydzień siatkarek Trefla Sopot

fot. archiwum

Niezwykle pracowity tydzień czeka zespół Trefla. W sobotę będą jedną z atrakcji dnia otwartego budowy gdańsko-sopockiej hali. W środę podejmą zespół TPS Rumia w rozgrywkach o Puchar Polski, zaś trzy dni później zmierzą się w lidze z MOSiR-em Mysłowice.

W sobotę, 3 października w godzinach 10:00-14:00 na terenach zielonych Hipodromu odbędzie się II otwarty dzień budowy Hali Widowiskowo-Sportowej na granicy Gdańska i Sopotu. Gospodarzami imprezy będą prezydenci obu miast, zaś jednym z gości – zespół siatkarek Trefla. Pod nieobecność siatkarzy i koszykarzy będą one jedynymi reprezentantami klubu Trefl, w przyszłości jednego z głównych użytkowników hali.

Już kilka dni później, w najbliższą środę, 7 października o godzinie 19:30 w Hali 100-lecia Sopotu zespół Trefla rozegra pierwszy oficjalny mecz sezonu 2009/2010. W drugiej rundzie Pucharu Polski rywalkami sopockich siatkarek będzie drużyna EC Wybrzeże TPS Rumia. W poprzednim sezonie zespół ten został sklasyfikowany na czwartym miejscu rozgrywek I ligi kobiet. W ostatnich tygodniach drużyna z Rumi prezentowała się nadspodziewanie dobrze, wygrywając towarzyskie turnieje w Policach i Żukowie. Stawką spotkania będzie awans do kolejnej rundy rozgrywek. Na późniejszych etapach rywalizacji do turniejowej drabinki zostaną dopisane również zespoły z PlusLigi Kobiet.

By w przyszłym sezonie móc występować w krajowej elicie, zawodniczki Trefla będą musiały poradzić sobie z rywalkami w pierwszej lidze. Swój pierwszy mecz rozegrają już za tydzień, w sobotę, 10 października o godzinie 18:00, również przy ul. Haffnera 55. Rywalkami sopockich zawodniczek będzie zespół Remagum MOSiR Mysłowice, szósta drużyna ostatniego sezonu pierwszej ligi kobiet.źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved