Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS UZ Zielona Góra wygrał na inaugurację z Treflem II Gdańsk

AZS UZ Zielona Góra wygrał na inaugurację z Treflem II Gdańsk

fot. archiwum

Drugoligowy AZS UZ Zielona Góra zainaugurował rozgrywki dopiero w piątek i od razu dał rywalom z Gdańska srogą lekcję. Młoda ekipa rezerw Trefla po wygranej w pierwszej odsłonie w kolejnych musiała uznać wyższość swych rywali.

Pretendujący do awansu akademicy jechali nad morze po sześć punktów. Sześć, bo w piątek mieli je zdobyć w pojedynku z Treflem II Gdańsk, a w sobotę z Czarnymi Pruszcz Gdański. Zadanie wykonali już w połowie, bo tym pierwszym nie dali większych szans.

Co prawda pierwszy set przegrali, ale było to wynikiem raczej braku koncentracji niż umiejętności. – Na parkiet wyszliśmy praktycznie prosto z autobusu i nie mieliśmy czasu, aby spokojnie się przygotować – mówił trener AZS-u UZ-u Tomasz Paluch .

Zielonogórzanie szybko jednak wybili z głowy młodej drużynie gospodarzy wiarę w końcowy triumf. W drugiej odsłonie szybko wyszli na kilku punktowe prowadzenie i bez najmniejszych problemów dowieźli je do końca. Grę uspokoił wprowadzony w połowie Łukasz Gwadera , który prezentował się wyśmienicie. W trzeciej partii gra toczyła się punkt za punkt i ostatecznie zakończyła się dwupunktowym zwycięstwem gości.Czwarty set zdecydowanie należał już do akademików. Gdańszczanie nie mieli żadnej recepty na mocne ataki Wojciecha Lisa , Mateusza Świerzewskiego i Piotra Borkowskiego .

Cieszy zwycięstwo na inaugurację, bo odrobinkę obawialiśmy się tego spotkania – mówił Paluch. – Nowi zawodnicy świetnie wkomponowali się w zespół i wszyscy zagrali bardzo dobrze .

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved