Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej w Radomiu: Wygrana gospodarzy

Turniej w Radomiu: Wygrana gospodarzy

Jadar Radom

W pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Radomiu nie było niespodzianki. Jadar pokonał Pamapol Siatkarz Wieluń 3:1. Rywale nie stawili gospodarzom większego oporu. Inaugurujący mecz turnieju poprzedziła prezentacja zawodników radomskiego klubu.

Premierowa odsłona od początku przebiegała po myśli Jadaru. Choć przez pierwsze fragmenty toczyła się walka punkt za punkt, to jednak później gospodarze zaczęli budować przewagę. Duża w tym zasługa skrzydłowych: Sirianisa Hernandeza i Roberta Prygla, którzy kończyli kolejne zbicia. Doświadczony atakujący dołożył także kilka bloków. Rozgrywający Maikel Salas otrzymywał dokładnie dograne piłki do siatki, wobec czego mógł swobodnie kierować grą w ofensywie. Dziewiętnasty punkt padł po pojedynczym bloku Macieja Pawlińskiego i było już jasne, że to radomianie zwyciężą w tej partii.

Drugi set miał przebieg podobny do poprzedniego. Wprawdzie na moment przed końcówką tej części podopieczni Jana Sucha "stanęli", tracąc kilka oczek z rzędu wskutek błędów w ataku, to jednak już po chwili opanowali sytuację i wrócili do swojego rytmu.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana, a to z tego względu, iż szkoleniowiec gospodarzy wprowadził na boisko nowych zawodników – Wojciecha Żalińskiego i Arkadiusza Terleckiego. Musieli wkomponować się w grę, a nim zrobili to na dobre, przeciwnicy odskoczyli na kilka oczek dzięki dobrym rozegraniom Andrzeja Stelmacha, często gubiącego blok radomian.

Następna odsłona do stanu 10:9 toczyła się punkt za punkt. Wtedy to na zagrywkę poszedł Żaliński i w jednym ustawieniu Jadar zdobył cztery punkty. Radomianie mogli spokojnie realizować założenia taktyczne i dowieźli prowadzenie do końca.

Po meczu trener Jan Such powiedział: – Kolejna wygrana, na dziś nie przegraliśmy z nikim z polskiej ligi. Dwa bardzo dobre sety, bardzo dobry blok, mankamenty to przez pierwsze dwa sety zagrywka. Zepsuliśmy osiem w pierwszym secie i siedem w drugim, to jest bardzo dużo, ale takie było założenie, żeby tą zagrywkę trenować, żeby przygotować się do meczu z Resovią. Potem zrobiłem kilka zmian, troszkę siadło przyjęcie, Wieluń dość szczęśliwie atakował i zrobiła się ciekawa końcówka, którą wygraliśmy, co też cieszy. – Trener zapytany o formę zespołu przed zbliżającą się inauguracją sezonu powiedział – Uważam, że zespół jest dobrze przygotowany, pierwsi zaczęliśmy przygotowania i rozegraliśmy na tę chwilę 17 spotkań, z których 15 wygraliśmy i zanotowaliśmy dwie porażki, z SCC Berlin i VK Chemes Humenne. Mieliśmy kłopoty z przyjęciem, ale cieszy mnie to, że Żaliński i Kocik powoli wracają do zespołu. – Na pytanie o typ na zbliżający się mecz z Resovią odpowiedział tylko, że będzie ciężko.

Jadar Radom – Pamapol Siatkarz Wieluń 3:1

(25:19, 25:20, 22:25, 25:23)

Jadar Radom: Salas, Hernandez, Kaczmarek, Prygiel, Pawliński, Kosok, Stańczak (libero) oraz Macionczyk, Bucki, Terlecki, Szumielewicz, Żaliński, Słomka
Pamapol Siatkarz Wieluń: Stelmach, Kordysz, Buniak, Sarnecki, Wołosz, Nowak, Kryś (libero) oraz Lubiejewski, Błoński

źródło: ksjadar.pl, SportRadom.pl