Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Arkadiusza Gołasia: Wygrana Skry Bełchatów

Memoriał Arkadiusza Gołasia: Wygrana Skry Bełchatów

fot. archiwum

Skra Bełchatów zdobywcą pierwszego miejsca w Memoriale Arkadiusza Gołasia. Mistrzowie Polski, po  ciężkim meczu, pokonali Iraklis Saloniki 3:0. Zacięta walka trwała w pierwszym i trzecim secie wygranym przez Skrę na przewagi.

Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry obu drużyn. Ostra wymiana ciosów zapowiadała bardzo ciekawe spotkanie. Na siatce bezsprzecznie dominowali Daniel Pliński i Marcin Możdżonek, natomiast bardzo dobrą zagrywką w zespole greckim popisywał się Gasparini i to właśnie Grecy schodzili na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Kolejne silne zagrywki Gaspariniego i Baranka , a w konsekwencji niedokładne przyjęcie w zespole Skry, skutkowało przewagą 2 punktów Iraklisu na drugiej przerwie technicznej. Przy stanie 21:19 dla greckiego zespołu o czas poprosił Jacek Nawrocki, chcąc pomóc swoim zawodnikom. Mocne ataki Bartosza Kurka i Michała Bąkiewicza doprowadziły do stanu 23:22 dla Polaków i skłoniły trenera Greków do wzięcia czasu. Dzięki silnej zagrywce Marcina Możdżonka Skra ostatecznie wygrała pierwszą partię 29:27.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Greków dzięki dobrej zagrywce Cali, jednak precyzyjne ataki i bardzo mocny serwis Bartosza Kurka sprawiły, iż to Polacy schodzili na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem. Przy stanie 14:11 dla Skry o czas poprosił trener Iraklisu. Przerwa nie przyniosła zamierzonego efektu i to bełchatowianie schodzili na przerwę prowadząc 16:12. Kolejne mocne serwisy Bartosza Kurka, ataki Michałą Bąkiewicza ze skrzydła i Daniela Plińskiego ze środka, a także liczne błędy po stronie greckiej sprawiły, iż koncert gry trwał i ostatecznie druga partia zakończyła się zwycięstwem Polaków 25:16.

Trzeci set był bardzo podobny do dwóch poprzednich, mianowicie na początku trwała wyrównana walka, natomiast później zawodnicy Skry zdobywali kilkupunktową przewagę i schodzili na pierwszą przerwę techniczną z zapasem 3 piłek. Mocne zagrywki Cali sprawiły, iż bełchatowianie słabiej przyjmowali, co skutkowało pomyłkami w ataku i doprowadzeniem do wyrównania przez Iraklis przy stanie 13:13. Do stanu 17:17, toczyła się walka punkt za punkt, jednak mocna zagrywka Cali i wyjście na prowadzenie przez Iraklis zmusiło Jacka Nawrockiego do wzięcia czasu. As serwisowy Bartosza Kurka doprowadził do stanu 22:20 i Skrę dzieliły już tylko 3 punkty od zwycięstwa. Grecy jednak się nie poddali, odrobili 2 punkty i set rozpoczynał się od początku. Ostatecznie Skra wygrałą tę partię 26:24 i cały mecz 3:0.MVP spotkania został Stephane Antiga.

Skra Bełchatów – Iraklis Saloniki 3:0
(29:27, 25:16, 26:24)

Składy zespołów:

Skra Bełchatów: Pliński, Kurek, Falasca, Antiga, Możdżonek, Bąkiewicz, Gacek (L) oraz Hebda, Frankowski, Wnuk

Iraklis Saloniki: Cala, Baranek,  Kral, Prousalis, Kanellos, Gasparini, Bampalioutas (L) oraz Charalampidis, Kravarik, Efimaidis


Nagrody indywidualne Memoriału Arkadiusza Gołasia:

Najlepszy atakujący: Mitja Gasparini (Iraklis Saloniki)
Najlepszy blokujący: Daniel Pliński (Skra Bełchatów)
Najlepszy przyjmujący: Michał Bąkiewicz (Skra Bełchatów)
Najlepszy rozgrywający: Kostas Prousalis (Iraklis Saloniki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved