Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Arkadiusza Gołasia: Trzecie miejsce AZS-u Częstochowa

Memoriał Arkadiusza Gołasia: Trzecie miejsce AZS-u Częstochowa

Arkadiusz Gołaś

W drugim dniu Memoriału Arkadiusza Gołasia AZS Częstochowa zmierzyła się z Selver Tallinem. Gospodarze potrzebowali tylko trzech setów, aby pokonać estoński zespół. AZS tym samym uplasował się ostatecznie na 3 miejscu.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy podczas obecności Fabiana Drzyzgi w polu serwisowym wypracowali czteropunktową przewagę nad rywalem (4:0). Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną akademicy zdołali powiększyć dystans dzielący ich od rywala do pięciu oczek (8:3). Po wznowieniu Estończycy zdołali doprowadzić jedynie do gry punkt za punkt. Po częstochowskiej stronie siatki dobrze spisywał się nowy nabytek AZS-u Paweł Mikołajczak . Jeszcze przed drugą przerwą techniczną, przewaga podopiecznych Grzegorza Wagnera nieco stopniała. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Argo Meresaar , po chwili linię trzeciego metra przekroczył Wojciech Gradowski i na tablicy pojawił się wyniki 15:13. Kolejną akcję pomyślnie zakończyli jednak akademicy i to oni schodzili prowadząc trzema punktami na drugą przerwę techniczną. Po wznowieniu, gospodarze ponownie dobrze zaprezentowali się w polu serwisowym, dzięki czemu przy stanie 19:14, trener Avo Keel zdecydował się na prośbę o czas. Wypracowanej wówczas przewagi AZS nie dał sobie odebrać i bez trudu doprowadził do zwycięstwa 25:18.

Zupełnie inaczej wyglądało otwarcie partii drugiej, w którym zespoły toczyły wyrównaną walkę. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną, po ataku Dawida Murka częstochowianie prowadzili dwoma punktami (8:6). Po wznowieniu asem serwisowym popisał się Łukasz Wiśniewski i przewaga akademików wzrosła do trzech oczek (9:6). Nie trwało to jednak długo, bowiem Estończycy bardzo szybko doprowadzili do wyrównania (9:9) oraz do walki punkt za punkt. Dobra gra Andrzeja Wrony na środku siatki pozwoliła powrócić akademikom na trzypunktowe prowadzenie (13:10). Gdy wzrosło ono do czterech oczek, o czas poprosił Avo Keel. (14:10) Sytuacja nie zmieniła się przed drugą przerwą techniczną, na którą zawodnicy schodzili po zbiciu Dawida Murka (16:12). Po wznowieniu gościom udało się zmniejszyć rozmiar strat do jednego oczka (17:16). Ponownie jednak dobra zagrywka Fabiana Drzyzgi pomogła akademikom w „odskoczeniu" rywalom, tym razem na dwa oczka (20:18). Gdy przewaga gospodarzy wyniosła już cztery oczka (23:19), w polu serwisowym pojawił się Argo Meresaar, którego dobra zagrywka doprowadziła do stanu 23:22 i czasu, o który poprosił Grzegorz Wagner. Po powrocie na boisko, AZS wykorzystał drugą piłkę setową i wygrał 25:23.

Praktycznie od pierwszej piłki seta trzeciego, siatkarze spod Jasnej Góry rozpoczęli budowanie przewagi nad przeciwnikiem (7:2). Gdy w polu serwisowym pojawił się Argo Meresaar, Estończycy zdołali doprowadzić do wyrównania (7:7). Na pierwszej przerwie technicznej, po obiciu bloku przez Wojciecha Gradowskiego prowadzili jednak akademicy (8:7). Jeszcze przed drugą przerwą techniczną siatkarze spod Jasnej Góry powiększyli swą przewagę do trzech oczek (16:13). Po wznowieniu asem serwisowym popisał się Andrzej Wrona i dystans dzielący ich od rywali wzrósł do czterech oczek. Estończycy zdołali doprowadzić jedynie do walki punkt za punkt. Po częstochowskiej stronie siatki dobrze spisywał się Krzysztof Wierzbowski , którego as serwisowy zakończył spotkanie.

MVP spotkania wybrany został Wojciech Gradowski.

AZS Częstochowa – Selver Tallin 3:0

(25:18, 25:23, 25:19)

AZS Częstochowa : Murek, Drzyzga, Wiśniewski, Gradowski, Mikołajczak, Wrona, Zatorski(L) oraz Wierzbowski, Kardos

Silver Tallin : Meresaar, Ruul, Ouekallas, Petrovs, Adilevko, Rosenblatt, Neuhaus(L)