Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Manon Flier: W Holandii takiej publiczności nie mamy

Manon Flier: W Holandii takiej publiczności nie mamy

fot. archiwum

Pojedynek Holandii i Rosji był dla polskich siatkarek i kibiców bardzo ważny. Nic dziwnego, że biało-czerwoni fani podczas meczu zmienili barwy na pomarańczowe. Ekipy zafundowały wszystkim niesamowite spotkanie, zakończone dopiero w tie-breaku.

Wspaniale czuję się po tym meczu. Świetnie jest grać przy takiej publiczności – przyznała Manon Flier, kapitan ekipy Holandii. – Spotkanie było naprawdę bardzo ciężkie. Rosjanki grały bardzo dobrze. Tym bardziej cieszę się, że udało się ten mecz wygrać. My grałyśmy z sercem. Ale oczywiście gratulacje dla drużyny Rosji za ten mecz.

Polscy kibice zapewnili ekipie Pomarańczowych w tym spotkaniu wspaniały doping. Manon Flier przyznała, że poczuła się jak w domu. – To wspaniałe uczucie. Wszyscy nam kibicowali. W Holandii takiej publiczności nie mamy.

Mniej powodów do zadowolenia miał szkoleniowiec ekipy rosyjskiej. – Nie jestem zawiedzony meczem, ale wynikiem – przyznał jednak Władimir Kuziutkin.To był mecz na wysokim poziomie. Nasza drużyna jest na początku drogi. Przed nami jeszcze długa droga do rozegrania się. Ten mecz był równy, a drużyna przeciwna była poważnym konkurentem. Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że mecz był dobry i nie mogę powiedzieć nic złego o moich zawodniczkach.Zdaniem trenera Kuziutkina cel, który ekipa rosyjska chce osiągnąć nie jest daleko. Zawodniczki utwierdziły go w przekonaniu, że mogą walczyć równo z najgroźniejszym przeciwnikiem. Był to kolejny mecz, w którym za atak odpowiadała przede wszystkim Jekaterina Gamowa. Władimir Kuziutkin przyznał, że taka gra jest ułożona pod siłę, którą dysponuje jego zespół. – Jak wszyscy wiedzą u nas jest deficyt przyjmujących, więc ta gra jest rozpisana tak jak było widać – dodał, obiecując, że już niedługo gra Rosjanek będzie bardziej urozmaicona.

Obie drużyny chwalił także szkoleniowiec Holandii, Avital Selinger.Mecz stał na niezwykle wysokim poziomie. Nie tylko pod względem przygotowania fizycznego, ale również umiejętności. Była bardzo dobra gra w obronie z obu stron. Zespoły zrobiły wszystko, aby ten mecz wygrać, ale zwycięzca może być tylko jeden. Ten mecz mógł się rozstrzygnąć w każdą stronę poza drugim setem, kiedy moja drużyna nie mogła utrzymać odpowiedniego poziomu gry. Poza tym graliśmy solidnie i równo. Zagraliśmy w końcu długi mecz, który udało się wygrać. Ze względów psychologicznych jest to dla mojego zespołu ważne, że przeciwnik wywarł na nas presję, z którą sobie poradziliśmy.

Trener Selinger nie miał specjalnych życzeń przed losowaniem par półfinałowych. – Nie ma to dla mnie znaczenia. W finałowej czwórce wszystkie zespoły są silne.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved