Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Lucie Muhlsteinova: Pokochałam Polskę

Lucie Muhlsteinova: Pokochałam Polskę

fot. archiwum

Rozgrywająca reprezentacji Czech wraz ze swoimi koleżankami z kadry zakończyła już udział w ME. W rozmowie ze "Strefą Siatkówki" siatkarka dzieli się wrażeniami z Mistrzostw, ocenia występ czeskiej kadry oraz mówi o swojej przyszłości.

Jak ocenisz występ swojej reprezentacji na Mistrzostwach Europy?

Lucie Muhlsteinova:Nie jestem zadowolona z naszego występu. Nie sprawiliśmy kibicom czeskim zbyt wiele radości. Nasza forma nie była odpowiednia na taką imprezę.

Czy kadrę Czech stać na lepszą grę, czy to miejsce jest po prostu odzwierciedleniem waszego obecnego poziomu ?Myślę, że stać nas na dużo lepszą grę i miejsce. Wiele z nas gra w bardzo dobrych ligach. Czeskie siatkarki są tam na czołowych miejscach w różnego rodzaju statystykach. Tutaj na tych mistrzostwach zabrakło nam czegoś jako drużynie.

Pozasportowe wrażenia z mistrzostw Europy?

Bardzo się ucieszyłam, że mogę reprezentować moją ojczyznę na tej imprezie, ponieważ rozgrywana jest właśnie w Polsce. W czasie rocznego pobytu w Białymstoku pokochałam wasz kraj. Bardzo mi się tu podoba.

Dlaczego nie zagrała z Wami Helena Horka ?

To pytanie jest dla Heleny Horki. Z tego co ja wiem ona sama zrezygnowała z gry w kadrze z powodów osobistych. Jednak dokładnego powodu nie znam. Nie wiem czy była to kontuzja, czy po prostu wybrała przygotowania z zespołem klubowym do nowego sezonu.

Z jakimi nadziejami wyjeżdżasz do Olympiakosu Pireus ?

Ze złotymi nadziejami. Trener mojej nowej drużyny pokłada we mnie duże nadzieje. Bardzo chce zdobyć złoty medal w tym sezonie i zdetronizować Panathinaikos. Będziemy dążyć do zdobycia Mistrzostwa Grecji.

Grecja to odległy kraj. Nowe obyczaje, daleko od rodziny. Nie obawiasz się ?

Może trochę tak. Inny język, inni ludzie, inne przyzwyczajenia. Chociaż Czechy graniczą z Polską, to jednak z Białegostoku do domu też blisko nie miałam. Mam nadzieję, że z czasem się przyzwyczaję.

Liga grecka jest sportowo słabsza od polskiej. Co spowodowało właśnie taką Twoją decyzję ?

Liga grecka jest słabsza, ale z drugiej strony będę grała o medale. Natomiast w Polsce nie miałam ofert oprócz tej z AZS-u Białystok. Gdyby trenerem dalej był Dariusz Luks grałabym tam dalej, nawet bez kasy, bo wiem, że on by mnie czegoś nauczył. W Grecji będę miała dobrego trenera i mam nadzieję na swój dalszy siatkarski rozwój. To jest dla mnie bardzo ważne.

Jeśli w przyszłości pojawią się oferty z polskich klubów wrócisz do nas?

Bardzo bym chciała do was wrócić. W Polsce są wspaniali kibice, atmosfera wokół siatkówki jest cudowna.

Przed nami finały ME. Jaki będzie podział medali ?

Z przebiegu rywalizacji wychodzi na to, że zespół Holandii powinien zdobyć złoto. Srebro dla Polski bo bardzo was lubię, natomiast brąz przyznałabym Niemkom, bo bardzo mi się podoba ich gra i zaangażowanie.

*Z Lucie Muhlsteinovą rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved