Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrzej Niemczyk: Należy pociągnąć zagrywką z pełnym ryzykiem

Andrzej Niemczyk: Należy pociągnąć zagrywką z pełnym ryzykiem

fot. archiwum

Polskie siatkarki awansowały do półfinałów mistrzostw Europy, co wywołuje szereg komentarzy. - Trzeba pogonić je zagrywką i zatrzymać na bloku - mówi  trener Andrzej Niemczyk na temat sobotniego meczu Polska - Holandia.

TokSport: Zgodzi się pan, że to losowanie par półfinałowych po ostatnim meczu II rundy to dziwny wymysł włodarzy siatkówki?

Andrzej Niemczyk:Z jednej strony dziwny, z drugiej nie. Oni wychodzą z założenia, że człowiek może ustawiać sobie mecz, nie chce być pierwszy, chce być drugi. Tak wymyślili.

Pan trochę nie wierzył w zespół Holenderek przed rozpoczęciem mistrzostw, a tymczasem idą jak burza i pierwsze stracone dwa sety straciły dopiero z meczu z Rosjankami.Uważam, że jeżeli Rosjanki wygrały dwa sety z nimi, to już każdy i również Polska jest w stanie z nimi wygrać. Należy dobrać taktykę po prostu. Trzeba pogonić je zagrywką i zatrzymać na bloku. Jeżeli pójdzie solidna szybująca zagrywka, a one tego nie lubią, to pokaże się blok.

Z jednej strony cieszymy się, że nie trafiliśmy na Włoszki, bo one w opinii wszystkich są typowane jako numer jeden do złotego medalu. Z drugiej strony może trochę za wcześnie na rewanż z Holenderkami, czy to jednak dobra pora?

To zależy od tego, jak zagramy. Żeby wyszedł podwójny blok, należy pociągnąć dobrze zagrywką z pełnym ryzykiem i wtedy są do ogrania.

Joanna Kaczor znów błysnęła. Popisywała się fenomenalnymi atakami. 25 punktów tylko potwierdza tą opinię. Ale zaczęło się niewyraźnie. Czy to tak zawsze musi być, że my przystępujemy do tych spotkań spięci?

Wszyscy życzą nam jak najlepiej, 14 tysięcy publiczności. To jednak nie pomaga, jest to dodatkowe obciążenie.

Czyli okazuje się, że jest to nadal nasz minus?

Jak wygrają z Holenderkami jutro, to w finale będą swobodne.

J eżeli pokonamy Holandię, to zdobędziemy złoty medal?

Chciałbym bardzo.

Czy ten zespół da się porównać do zespołów, które Pan prowadził we minionych latach?

Ja miałem dużo, dużo lepszy zespół, wyższe zawodniczki. Tutaj na pewno praca zespołowa, dobre przygotowania Jurka Matlaka spowodowały to, że ten zespół zaszedł tak daleko.

Zastanawiam się czy ta osobista tragedia trenera nie wpłynęła z jednej strony mobilizująco na zespół.

Możliwe. Bardzo mu współczuję. Przepraszam, że powiedziałem, że Makowski to lepiej poprowadził. Może to jest nietaktem, ale rzeczywiście Makowski lepiej to zrobił, a jemu naprawdę bardzo mu współczuję.

źródło: Radio TokSport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved