Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Włochy – Serbia, jakże odmienne nastroje

Włochy – Serbia, jakże odmienne nastroje

fot. archiwum

O godzinie 15.00 rozpoczął się ostatni mecz w II fazie mistrzostw Europy, prowadzących w grupie F Włoszek. Ich rywalkami są siatkarki Serbii, których nastroje po dwóch poprzednich meczach - sensacyjnie przegranych z Turczynkami i Niemkami - są diametralnie odmienne.

Del Core: Ciężko pracowałyśmy na ten wynik

Włoskie siatkarki zapewniły sobie awans do półfinałów dzień przed zakończeniem drugiej fazy mistrzostw Europy. – Na pewno nie odpuścimy w czwartek – zapowiedziała Antonella del Core.

Jesteście już w półfinałach. Droga do nich nie sprawiła wam chyba żadnych problemów…Antonella Del Core:Być może tak to wygląda, ale nie było łatwo! (uśmiech) Bardzo ciężko pracowałyśmy na ten wynik, dlatego cieszymy się z obecności w najlepszej czwórce turnieju.

Dla formalności musicie jeszcze zagrać w czwartek. Znajdziecie motywację do walki z pełnym zaangażowaniem?

Na pewno zrobimy wszystko, żeby wygrać. To spotkanie będzie prestiżowe, zmierzymy się przecież z Serbkami. Znamy je znakomicie, ponieważ jeszcze tego lata miałyśmy okazję rywalizować.

Zdążyłyście już pomyśleć o waszym półfinałowym rywalu?

Ktokolwiek nim będzie – Rosja, Polska czy Holandia to zespoły z jednej półki. W strefie medalowej nie ma łatwych meczów. Uczestnicy tej fazy prezentują najwyższy możliwy poziom. Będziemy musiały zatem zaprezentować się jak najlepiej bez względu na rywala.

Za wami pięć spotkań. Jak czujecie się od strony fizycznej?

Wszystko jest w najlepszym porządku. Myślę, że równie dobrze stoimy z mentalnością.


Brakocević: Jesteśmy smutne i rozczarowane

Reprezentacja Serbii uchodziła za kandydata do miejsca na podium. Po pierwszej części turnieju jej notowania dodatkowo wzrosły. – Jestem niezadowolona, ponieważ nie zaprezentowałyśmy pełni naszych możliwości – przyznała Jovana Brakocević po porażce z Niemkami. Ta eliminuje ich z gry o medale.

Marzyłyście o złocie, tymczasem nie obronicie wicemistrzostwa Europy…

Jovana Brakocevic:Jesteśmy smutne i rozczarowane. Zgubne okazały się pierwsze trzy spotkania. Były iluzją… rywalizowałyśmy z mocnymi drużynami, ale jednak dalekimi od poziomu Niemek czy Włoszek. Jestem niezadowolona, ponieważ nie zaprezentowałyśmy pełni naszych możliwości.

Jakkolwiek wasza gra wyglądała zupełnie inaczej w pierwszej fazie turnieju.

Wiesz, sama nie potrafię tego wyjaśnić. Na pewno nie utrzymywałyśmy równej dyspozycji. Były momenty dobre, ale przeplatałyśmy je naprawdę beznadziejnymi. Najlepszym przykładem jest właśnie potyczka z Niemkami, w której drugi i trzeci set w naszym wykonaniu były co najmniej przyzwoite. To nie wystarczyło jednak, a przeciwniczki wykorzystały nasze słabości w tie-breaku.

Na waszych piersiach nie zawisną medale. Kogo typujesz do zwycięstwa?

Wszystkie drużyny, które znajdą się w kolejnej rundzie, będą dysponowały olbrzymim potencjałem. O tym, kto będzie lepszy, zadecydują detale. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, ale faworyta nie jestem w stanie wskazać.

* z zawodniczkami rozmawiał Robert Błaszczyk

źródło: s24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved