Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Margareta Kozuch: Kontrolowałyśmy w meczu z Serbkami sytuację

Margareta Kozuch: Kontrolowałyśmy w meczu z Serbkami sytuację

Niemcy

Margareta Kozuch, siatkarka z polskim pochodzeniem, w najważniejszym meczu - między Niemcami a Serbią, była najskuteczniejsza, zdobyła 28 pkt, i efektywnie mobilizowała koleżanki do skutecznej gry. - Przez cały czas kontrolowałyśmy sytuację - podsumowuje Kozuch.

Robert Sarna:
Marzenia się spełniają?

Margareta Kozuch:
Idę krok po kroku, dla mnie najważniejszy jest zawsze kolejny mecz.

Jedną nogą jesteście w półfinale, będziecie grać z Azerbejdżanem.

Azerbejdżan jest też bardzo dobra drużyną. W kwalifikacjach do mistrzostw świata wygrałyśmy z Azerbejdżanem 3:2, dlatego mamy duży respekt przed nimi.

Dzisiejszy mecz wygrałyście, choć druga i trzecią partię przegrałyście poprzez własne błędy.

Ogólnie przez cały mecz kontrolowałyśmy całą sytuację. Jak przegrywałyśmy te sety to wiedziałyśmy, że jak będziemy grać na odpowiednim poziomie to poradzimy sobie w następnych setach, co się stało i wygrałyśmy.

Byłaś najlepszą zawodniczką w dniu dzisiejszym, twoje ataki były dziś nie do zatrzymania przez zespól Serbii.

Dla mnie liczy się drużyna i zespołowość. Bez drużyny nikt nie jest ważny, liczy się zespołowość i dobra gra. My gramy na sto procent swoich możliwości, co jest dla nas najważniejsze.

Z kim ewentualnie chciałybyście zagrać w półfinale?

– Jeszcze o tym nie myślałam, dla mnie najważniejszy jest w tej chwili mecz z Azerbejdżanem.

* Rozmawiał Robert Sarna (Strefa Siatkówki)