Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Wika: Mierzymy w najwyższe trofea

Marcin Wika: Mierzymy w najwyższe trofea

fot. archiwum

Przebywająca obecnie w Serbii drużyna Asseco Resovii Rzeszów dokonała kilku zmian w składzie, tak by móc z powodzeniem grać o zwycięstwo we wszystkich rozgrywkach i wreszcie zdetronizować PGE Skrę Bełchatów. O obecnej formie i konkretnych celach na zbliżający się sezon opowiada Marcin Wika.

Warszawski Memoriał im. Zdzisława Ambroziaka był przedostatnim sprawdzianem formy dla siatkarzy z Podkarpacia. Resovia zajęła w nim 3. miejsce, za Skrą Bełchatów i akademikami z Częstochowy. Jedyną wygraną odniosła nad miejscowym zespołem Politechniki. – "Nasza forma nie jest jeszcze optymalna i na pewno nie jest tą, którą byśmy sobie życzyli. Do ligi zostały niecałe 2 tygodnie i był to nasz przedostatni sprawdzian, gdyż w środę wylatujemy jeszcze do Serbii na turniej towarzyski. Mam nadzieję, że w pierwszym meczu ligowym z Radomiem, zaprezentujemy się kibicom w optymalnej formie" – mówi Marcin Wika.

Czas sparingów to dla sztabu szkoleniowego praca nad poszczególnymi ustawieniami zespołu, nad zgraniem i szlifowaniem formy w elementach typowo siatkarskich. Nad czym powinni popracować rzeszowianie? – "Prawda jest taka, że musimy cały czas pracować nad każdym elementem siatkarskim. Uważam, że szczególną uwagę skupimy na przyjęciu, ponieważ można było tutaj zauważyć, że ten element mocno nam szwankował, zatem musimy na treningach więcej przyjmować" – stwierdza przyjmujący wicemistrzów Polski.

W nieco zmienionym zestawieniu Sovii, Marcinowi Wice przybył konkurent do wyjściowego składu – Białorusin Aleh Akhrem. Jednak to nie jedyna zmiana i sporo uwagi poświęca się nowemu rozgrywającemu, Brazylijczykowi Rafaelowi Redwitzowi."Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jest ok. Wiadomo, to nie jest tak, że z dnia na dzień będziemy rozumieli się bez słów. Na takie pełne zgranie potrzeba trochę czasu i on działa na naszą korzyść. Myślę, że na początek rozgrywek będziemy się dużo lepiej rozumieli" – wyjaśnia Wika, pytany o współpracę z nowym wystawiającym.Oczywistym celem Resovii Rzeszów jest medal Mistrzostw Polski. Co jeszcze? – "Zdobycie Pucharu Polski i wyjście z grupy Ligi Mistrzów " – wylicza bez zastanowienia Marcin Wika. I po chwili dodaje: – "Takie właśnie cele usłyszeliśmy od naszego zarządu. To jest wynik minimum, który musimy zrobić, ale będziemy grać i walczyć o jak najlepszy wynik we wszystkich rozgrywkach."

Przyjmujący reprezentacji Polski nie zagrał w tym roku w żadnym meczu u Daniela Castellaniego, mimo powołania na Ligę Światową. Stało się tak z uwagi na kontuzję i przebyty zabieg chirurgiczny. Obecnie Wika zapewnia, że trenuje na 100% i jest gotowy do rozpoczynającego się 9 października sezonu.

* przygotowała Marysia Olbrycht, PrzegladLigowy.com.

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved