Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jolanta Studzienna: Trenujemy długo i ciężko

Jolanta Studzienna: Trenujemy długo i ciężko

fot. archiwum

- Myślę, że znamy się dobrze i wiemy czego po sobie oczekiwać. To plus, że nie ma radykalnych zmian, dzięki temu łatwiej będzie się zgrać. Z perspektywy parkietu o przedsezonowym okresie w zespole BKS Aluprof opowiada środkowa Jolanta Studzienna.

Przygotowania do rozgrywek ligowych wkraczają w końcowy etap. Czy różnią się one bardzo od tych przed ubiegłym sezonem?

Jolanta Studzienna:Oczywiście małe korekty zostały wprowadzone przez trenerów, ale generalnie trenujemy podobnie – długo i ciężko. Skupiamy się na technice i sile, aby jak najlepiej przygotować się pod względem fizycznym. Trochę czasu spędziłyśmy więc w terenie, w górach i także na stadionie, trenując pod kątem wytrzymałościowym.

Gracie już od pewnego czasu mecze sparingowe. Jak Pani je ocenia?W sparingach mamy za zadanie realizować poszczególne założenia. Trenujemy podczas takich spotkań różne warianty i elementy siatkarskie. Wyniki meczów są sprawą drugorzędną i nie należy przykładać do nich zbytniej wagi.

W zespole nie doszło do wielu zmian, co powinno działać na korzyść drużyny, ale z drugiej strony przygotowania są utrudnione poprzez kontuzje i grę w kadrze kilku zawodniczek.

Myślę, że znamy się dobrze i wiemy czego po sobie oczekiwać. To plus, że nie ma radykalnych zmian, dzięki temu łatwiej będzie się zgrać. Kontuzje to natomiast nieodzowna część życia sportowca. Uważam, że występy dziewczyn w kadrze także podziałają na korzyść. Miejmy nadzieję, że brak treningów w pełnym składzie nie będzie miał aż tak dużego wpływu.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved