Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jedynka Aleksandrów Łódzki zagra w I lidze

Jedynka Aleksandrów Łódzki zagra w I lidze

fot. archiwum

Siatkarki UKS "Jedynka" Aleksandrów Łódzki w sezonie rozgrywkowym 2009/2010 grać będą w I lidze. Miejsce w tej klasie rozgrywkowej pozyskane zostało na zasadzie „dzikiej karty", po rezygnującym z udziału w rywalizacji KS „Piast" Szczecin.

Duże znaczenie przy podejmowaniu przez Polski Związek Piłki Siatkowej decyzji w tym zakresie miała bardzo pozytywna ocena Centrali dotychczasowej pracy zarządu klubu, jak też bardzo pozytywna ocena trzyletniego uczestnictwa JEDYNKI w rozgrywkach II ligi. Zarząd klubu przed podjęciem decyzji o I lidze rozważył opisaną wyżej możliwość bardzo wnikliwie, ocenił siły w sferze organizacyjno – finansowej, jak też w zakresie umiejętności reprezentowanych przez zawodniczki, które zdecydowały się grać w najbliższym sezonie w Aleksandrowie Łódzkim.

Wielkim orędownikiem sfinalizowania takiego rozwiązania był równie Burmistrz Gminy Aleksandrów Łódzki, Jacek Lipiński. Gminy, która jest w tej chwili podmiotem najpoważniej wspierającym finansowo klub. Uważa on, że poziom sportowy reprezentowany przez drużynę z Aleksandrowa Łódzkiego jak też stabilność organizacyjno – finansowa upoważniały władze klubu do zdecydowania się na powstałą możliwość grania w wyższej klasie rozgrywkowej. Tym bardziej, że w ostatnim sezonie tylko niuanse przeszkodziły aleksandrowiankom w awansie.

Teraz przed nami ogromna praca dla przygotowania drużyny do rozgrywek w I lidze. Przygotowania takiego, aby spokojnie można było zadomowić się na dłużej w tej klasie rozgrywkowej. Z drugiej strony, mając na uwadze dużą rolę w promowaniu Aleksandrowa Łódzkiego na terytorium naszego kraju, jaką odgrywa i odgrywać będzie w najbliższym czasie nasza drużyna, uważam, że burmistrz Jacek Lipiński, jak też władze samorządowe w dalszym ciągu przychylnie patrzeć będą na nasze działania i aktywnie je wspierać – mówi prezes klubu, Witold Szukalski.Przygotowania do sezonu rozpoczęto 27 lipca br. na obiekcie w Szkoły Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim. Miejsce to będzie siedzibą rozgrywania meczów w I lidze przez siatkarki Jedynki. Od 5 do 17 sierpnia 2009 roku zawodniczki przebywały na obozie przygotowawczym w Karpaczu. Ciężko pracowały i wszyscy mają nadzieję, że przyniesie to oczekiwane efekty w trakcie rozgrywek. Po powrocie siatkarki trenują ponownie na obiektach w Aleksandrowie Łódzki, w Szkole nr 4 i Miejskim Zespole Szkół. W trakcie tego etapu przygotowań beniaminek weźmie udział w dwóch turniejach towarzyskich: 12-13 września w Radomiu i 26 września w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z poprzedniego składu w drużynie pozostały: Agnieszka Rajkowska, Sylwia Korzycka, Magdalena Blomberg, Katarzyna Buchalska, Karolina Michalkiewicz i Klaudia Maryniak. Nowe twarze w zespole to: rozgrywające Karolina Olczyk i Aleksandra Przepiórka, środkowa Karolina Wiśniewska, atakująca Agnieszka Wołoszyn oraz dwie przyjmujące Marta Wankiewicz i Katarzyna Modeń. Na stanowisku trenerskim pozostał dotychczasowy opiekun, Paweł Mikołajczyk.

Należy podkreślić o pozostaniu przy drużynie trzech dużych, dotychczasowych, sponsorów, tzn. Gminy Aleksandrów Łódzki, PGKiM Spółki z o.o. w Aleksandrowie Łódzkim i Hotelu „Boryna" w Rąbieniu. Rozgrywki ligowe Jedynka rozpocznie 17 października wyjazdowym meczem z „Sokołem" Chorzów. W Aleksandrowie Łódzkim inauguracyjne spotkanie odbędzie się 24.10.09 (sobota). Przeciwnikiem będzie EC Wybrzeże TPS Rumia. Wcześniej, 7 października Jedynka spotka się w Toruniu z Budowlanymi w Pucharze Polski.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved