Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Holandia zapowiada sportową walkę o zwycięstwo

Holandia zapowiada sportową walkę o zwycięstwo

fot. archiwum

Polskie siatkarki są tylko o jeden krok od awansu do półfinałów mistrzostw Europy 2009. Ale najpierw muszą kibicować Holenderkom w rywalizacji z Rosjankami, a następnie pokonać Bułgarki. - Nie można oddać meczu. To jest dla przeciwnika obraza - mówi Avital Selinger.

Awans do półfinału nie zależy tylko od Polek. Zanim wieczorem wyjdą na parkiet, będą mocno ściskać kciuki za Holenderki, które już mają zapewniony awans do czołowej czwórki. Każde zwycięstwo Holenderek nad Rosją przy jednoczesnej wygranej z Bułgarkami zapewni Polkom awans do półfinału. Jeżeli Holandia przegra 0:3 bądź 1:3, to niezależnie od innych rozstrzygnięć w półfinale znajdzie się Rosja. Z kolei zwycięstwo Rosjanek nad Pomarańczowymi 3:2 też może premiować polski zespół, o ile pokona on Bułgarię bez straty seta.

Czy pomożemy Polkom awansować do półfinału? Zawsze powtarzam swoim zawodniczkom, że mają grać najlepiej jak potrafią, choć nie zawsze to wystarczy do wygrania meczu – mówi Avital Selinger.Nie muszę sięgać po rezerwowe, aby dać odpocząć podstawowej szóstce. Mój zespół jest najmniej zmęczony, ponieważ do tej pory rozegrał tylko 15 setów.

Sport musi integrować ludzi, zespół. A częścią tego procesu jest wygrana. Nie można oddać meczu. To dla przeciwnika obraza. Nikomu nie można dać wygrać. Ja nie zamierzam, nie chcę, zabić ducha sportu. Uczę zawodniczki, aby były jak najlepsze. Najlepsze każdego dnia. To jest bardzo ważne. Jesteśmy przed tym meczem w bardzo specyficznej sytuacji, a nieczęsto w takiej się znajdujemy. Spodziewam się jednak, że moje zawodniczki zechcą udowodnić, że są lepsze – stwierdził holenderski szkoleniowiec.Niewiele brakowało, by i Bułgarki liczyły się w walce o półfinał. Kiepski bilans setów nie pozwoli im jednak na dogonienie Rosji, nawet przy wygranej z Polską 3:0 i równie wysokiej porażce Sbornej.

Polki w tym sezonie nie miały okazji rywalizować z Bułgarkami. Liderką rywalek jest 24-letnia Ewa Janewa, grająca na co dzień w RC Cannes. W reprezentacji Bułagrii występują również zawodniczki, które maja za sobą grę w polskiej lidze – rozgrywająca Ewelina Cwetanowa reprezentowała barwy Muszynianki Fakro Muszyna, a Straszimira Filipowa – Winiar Kalisz.

W grupie F pewne awansu do półfinału są Włochy, które w ostatnim meczu zmierzą się z Serbią. Z kolei drużyna niemiecka jeśli pokona Azerbejdżan również zagra o medale. W przypadku porażki, jej los zależeć będzie od wyników pozostałych spotkań.

źródło: me2009kobiet.pl, onet.pl, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved