Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Chemik zamiast w Pszczynie zagra z PLKS u siebie

Chemik zamiast w Pszczynie zagra z PLKS u siebie

fot. archiwum

Za dziewięć dni siatkarki Chemika Police rozpoczną pierwszoligowe zmagania. Na inaugurację zespół z Polic zagra z PLKS Pszczyna. Zgodnie z terminarzem mecz miał się odbyć w Pszczynie, ale nastąpiła zmiana gospodarza.

Policzanki z dobrym wynikiem wróciły z turnieju w Sopocie (trzecie miejsce za Treflem Sopot i Centrostalem Bydgoszcz). Trener Mariusz Bujek miał okazję sprawdzić formę podopiecznych (nie wszystkich) z silnymi przeciwnikami, ale wielkich wniosków nie chce wyciągać. – Dopiero pierwszy mecz ligowy wyjaśni nam, w jakiej rzeczywiście jesteśmy formie. Teraz ani ja, ani dziewczyny tego nie wiedzą. Czasami wszystko wychodzi doskonale, za chwilę brak zgrania daje o sobie znać – mówi szkoleniowiec Chemika.

Na inaugurację zespół z Polic zagra z PLKS Pszczyna. Zgodnie z terminarzem mecz miał się odbyć w Pszczynie, ale nastąpiła zmiana gospodarza. Bujek na razie nie ma jeszcze żadnych informacji o PLKS. Szuka możliwości zdobycia takiego materiału, ale też zdaje sobie sprawę, że to jego zespół jest bardziej doświadczony i musi zagrać swoje.

Po sukcesie z minionego sezonu Chemik został zauważony w Polsce, co zaowocowało licznymi zaproszeniami na turnieje w sezonie przygotowawczym. – Niestety, nie ze wszystkich zaproszeń mogliśmy skorzystać, bo brakuje nam pieniędzy. Obawiam się, że brak kilku sparingów będzie miał negatywne skutki. Gierki wewnętrzne szybko się nudzą, nie przynoszą tylu korzyści. Trzeba zachować teraz spokój i być przygotowanym, że będziemy musieli przełknąć nawet niepowodzenie w pierwszym meczu po to, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, dokonać analizy – przewiduje trener.Plusem przygotowań do sezonu jest sytuacja kadrowa. Co prawda zabieg artroskopii czeka środkową Katarzynę Graczyk, ale do gry szybko powinna wrócić atakująca Monika Bryczkowska, a zaległości treningowe nadrabiają środkowa Marlena Zielonka i libero Joanna Kuchczyńską.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved